השר כ"ץ בניו יורק: לפגוע בהשפעה האיראנית באזור

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ הזהיר בועידה השנתית של הג'רוזלם פוסט בניו-יורק כי איראן ממשיכה לפגוע ביציבות באזור

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ פתח היום (ראשון) את הועידה שעורך הג'רוזלם פוסט במלון מריוט בניו-יורק.

 

 

הוא התייחס למעורבות האיראנית ההולכת וגוברת במזרח התיכון. "לנוכח הניסיונות לקדם תהליך מדיני בסוריה והשיחות בהקשר זה בין ארצות הברית ורוסיה, צריך לנצל כל הזדמנות על מנת להבהיר שלא תהיה יציבות באזור כל עוד איראן לא נדחקת לאחור והעברות הנשק נפסקות. לנוכח האיום הזה ארצות הברית וישראל צריכות לגבש הסכם הבנות לגבי סוריה, איראן והאזור".

 

 

לדבריו, "הבנות אלה צריכות לכלול חמש נקודות: 1. הכרה של ארצות הברית בריבונות ישראל ברמת הגולן. רמת הגולן היא חלק בלתי נפרד ואינטגראלי ממדינת ישראל. 2. התנגדות משותפת לנוכחות צבאית איראנית קבועה בסוריה ובלבנון, ביבשה, באוויר ובים.3. סנקציות על איראן עד שתפסיק לתמוך בחיזבאללה ובארגוני טרור אחרים באזור. זה החלק החסר בהסכם הגרעין שנחתם עם איראן. איראן היא התומכת הגדולה ביותר בעולם בטרור ויש לעצור אותה.4. סנקציות משתקות על חיזבאללה כדי להחליש אותו ולמנוע את הצורך להגיב בעוצמה רבה נגד לבנון בעתיד. 5. ישראל וארצות הברית, ביחד עם מדינות אחרות באזור, צריכות לפעול לבלימת איראן ולמניעת רצף טריטוריאלי מאיראן דרך עיראק וסוריה ללבנון".

 

 

השר נפתלי בנט הזהיר בנאומו הועידה מפני פיתרון שתי המדינות. "הקמת מדינה פלסטינית שנייה בתוך ישראל תציף את ישראל בפליטים. בשנת 1948 כ-600,000 ערבים מישראל עזבו – רובם נמלטו, או בחרו לברוח. באותו הזמן, 650,000 יהודים גורשו ממדינות ערב. אנחנו יישבנו את 650,000 היהודים שלנו באופן מיידי, אז אין לנו עוד פליטים. אך הם החליטו לוודא שבעיית הפליטים תימשך לעד – אז היום יש בערך 6 מיליון צאצאים – נכדים, נינים".

 

 

עוד הוסיף בנט: "נניח שנקים מדינה פלסטינית מחר ביהודה ושומרון. בשכם, ברמאללה, במכה אחת תראו 1-3 מיליון פלסטינים נכנסים לתוך איו"ש, ואז רגעים אחדים לאחר מכן אלה יפעילו לחץ על ישראל הקטנה יותר. אני כמעט יכול לדמיין את כביש שש, שנמצא על הקו הירוק, בהפגנה- "אנחנו רוצים הביתה, אנחנו רוצים הביתה – חזרה לחיפה, ליפו". למעשה, מדינה פלסטינית תשמיד במכה אחת את הרוב היהודי שעמלנו 130 שנים להגיע אליו, מנהר הירדן ועד הים התיכון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.