השר כץ: "הפריפריה לא תהיה הכספומט של לפיד"

שר התחבורה, ישראל כץ, תקף את שר האוצר לפיד: "הקיצוץ הקשה בפרויקטים תחבורתיים – שערורייה" • כץ תקף גם את יו"ר ההסתדרות, עיני: "הוא דואג רק לעובדי ההסתדרות"

בשבועות האחרונים מתנהל "קרב מאסף" של שרי הממשלה נגד הקיצוץ החד שעומד להתרגש על תקציבי משרדיהם. נראה שמי שהחליט לקחת את ההובלה בהתנגדות לקיצוצים הוא שר התחבורה, ישראל כץ.

כץ התייחס היום (רביעי) לכוונת האוצר לקצץ 5.5 מיליארד שקל מפרויקטים של משרדו, ואמר כי מדובר ב"תכנית מופקרת וחמורה".

כץ אמר את הדברים במהלך סיור בפרויקט נתיב רכבת העמק, שבמידה ותקציב משרדו יקוצץ ייאלץ השר לדחות את הפרוייקט ואף לבטלו. כץ אמר כי "שר אוצר שמקצץ בתשתיות הוא כמו רמטכ"ל שמקצץ ביחידות לוחמות". לדברי השר, "קיצוץ בפרויקט העמק, וכן בפרויקטים אחרים בצפון, מהווה פגיעה קשה בחיפה וביישובים הסמוכים".

"עצירת פרויקטים פירושה אובדן מיליארדים מכספי המדינה ופגיעה קשה ובלתי הפיכה בתעסוקה ובעיקר פגיעה במאבק הבלתי מתפשר שלנו בתאונות הדרכים" אמר השר.

כץ מתח ביקורת נוקבת על התנהלותו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, שלבינתיים ממלא את פיו מים בכל הנוגע לקיצוץ החד בתקציב המדינה. "הוא לא שותק סתם", אמר כץ והוסיף "הוא רוצה להעביר את המסר שעדיף לשר האוצר להתעמק עם פרויקטים תחבורתיים ולא עם ההסתדרות. אנחנו לא ניתן וניאבק למנוע קיצוצים כואבים ובלתי אפשריים".

כץ הודיע לשר התחבורה, "אני מבהיר כאן ועכשיו שהפריפריה לא תהיה הכספומט של יאיר לפיד". השר ציין כי דבריו אינם מתואמים עם ראש הממשלה. לדבריו במידה והקיצוץ ייצא אל הפועל "זאת תהיה אחת ההחלטות השערורייתיות בתולדות מדינת ישראל".

פרויקט רכבת העמק אמור לחבר בין חיפה לבית שאן ולקצר את זמן שינוע הסחורות מנמל חיפה לירדן ולמדינות אחרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.