כץ: "מדוע אין ארגוני תחבורה חרדיים?"

שר התחבורה בראיון ל'קול ברמה': "אני עומד מול אלו שמנסים לקעקע את הסטטוס קוו ע"י הפעלת תחבורה ציבורית בשבת"

שר התחבורה, ישראל כץ, העניק הבוקר ראיון ל'קול ברמה' והתייחס לנושאים שקשורים במשרדו.

בענין הפעלת תחבורה ציבורית בשבת אמר השר כץ: "אני איש ששומר על הסטטוס קוו, שש שנים ואני עושה את זה בדרך שלא ניתן לאתגר אותה ואין לי עניין להתנצח, מה שניסו לעשות באותו רגע במקום לדון על פריצת הדרך ועל ההחלטה שהתקבלה וחלמו עליה מאז הרצל, רצו להסב את זה לוויכוח תגרני ונצחני ויש לי תשובה מוכנה לגורמים האלה שאני לא נכנס לזה ואני שומר על הסטטוס קוו.

אפשר לומר שכל עוד אני שר תחבורה וראייתי היא ראיית המדינה היהודית לא ישונה הסטטוס קוו וכולל בג"צ וכולל כולם אישרו את התפיסה שלי, היא תפיסה מנומקת. אבל בכלל אני רואה שכל הממשלות עקרונית שומרות על הסטטוס קוו. יש קבוצות שלמות, ארגונים שממומנים מכספים זרים ולא נוסעים בתחבורה ציבורית, אבל כל היום מנסים לקעקע את צביון המדינה בהקשר הזה של התחבורה הציבורית, ואני עומד גם מולם."

כשנשאל על התחבורה הציבורית במגזר החרדי, השיב השר כץ כי הוא תמה על היעדר ארגוני תחבורה למגזר. "מדוע אין ארגוני תחבורה חרדיים? הרי צרכני התחבורה הציבורית הטובים ביותר והרחבים ביותר זה הציבור החרדי. הייתי מציע להקים גם כמה ארגונים כאלה שהם ייצגו את הצרכים האמתיים של הציבור החרדי בכנסת, במשרד אני מנהל את זה כמו שצריך, אבל אני מגיע בכנסת לאיזה שהיא וועדה בתחום, יושבים שם עשרה ארגונים שמדברים דברים שאינם מן העניין וכל שניה מגיעים לסוגיית השבת, יש כל כך הרבה דברים שצריך לטפל בהם"

בסיום הראיון התייחס השר כץ להצבעה על התקציב ואמר: "אני לא אוהב להיות מופתע, ואני לא מאלה שבדרך כלל מפתיעים אותם. סיכמנו את עקרונות התקציב אנשי המקצוע שלנו מול אנשי התקציב של האוצר, ואני שמח שהצלחתי לשכנע בכך שתהיה מהפכה מאוד גדולה במחירים של התחבורה הציבורית. אני בעד לעשות מבלי להבטיח כך אין ספק אם עומדים בהבטחות, אני כבר שנתיים עובד על הרפורמה והיא התעכבה בגלל הבחירות, ואני שמח שהצלחתי לשכנע את אנשי האוצר בעניין"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.