השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: "לשיתוף הפעולה שלנו עם מדינות אפריקה יש פוטנציאל עצום"

העצרת התקיימה השנה תחת הכותרת "לקראת כדור ארץ נקי מזיהום"

השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, נחת הבוקר (ה') בישראל בתום ביקור בן שלושה ימים בקניה. השר הגיע לקניה על מנת לייצג את ישראל בעצרת הסביבתית של האו"ם המתכנסת במטה הארגון בניירובי אחת לשנתיים. העצרת התקיימה השנה תחת הכותרת "לקראת כדור ארץ נקי מזיהום" בקריאה לממשלות, עסקים, ארגונים ויחידים לפעול להפחתת זיהום.
במסגרת העצרת הציג השר בנאומו את הצעדים שנוקטת ממשלת ישראל לשיפור מצב הסביבה, בהם סגירת יחידות ייצור חשמל פחמיות, טיפול בשפכים והשבתם ברמה חסרת תקדים ביחס למדינות אחרות, והפחתת הזרמת מזהמים לים. השר גם ציין את רצונה של ישראל לשתף מדינות אחרות בידע וניסיון שרכשה בתחומים כמו ניהול מים והסתגלות לשינוי אקלים. בדיון נוסף דיבר השר בהרחבה על ניסיונה של ישראל בניהול מים בדגש על מניעת זיהום, טיפול בשפכים ושימוש חוזר בהם.
במהלך ההכנות לכינוס, הצליחה ישראל לבלום ניסיון פלסטיני להעביר בעצרת החלטה התוקפת את ישראל. הדבר התאפשר בזכות המאמץ המשותף של השר להגנת הסביבה ושל משרד החוץ בחודשים האחרונים מול מדינות רבות בעולם, ומול הנהלת ארגון הסביבה של האו״ם.
השר אלקין: ״אני שמח שבזכות העבודה המאומצת שלנו יחד עם משרד החוץ מבעוד מועד, הצלחנו לבלום ניסיון פלסטיני להביא לפוליטיזציה של הדיון הסביבתי ולהעביר החלטה המשמיצה את מדינת ישראל. במהלך העצרת הצלחנו לא רק להציג את הפעילות הסביבתית של ישראל, אלא גם לקדם שיתוף פעולה בינלאומי בתחום הסביבה עם מדינות רבות, עם דגש מיוחד על מדינות אפריקה. אני מאמין שלשיתוף פעולה שלנו עם מדינות אפריקה בתחום הסביבה יש פוטנציאל עצום, שטרם נוצל״.
בנוסף, התקיימו פגישות בילטרליות עם שרי סביבה ממדינות אחרות, בהן נדונו אפשרויות לשיתופי פעולה. בין השאר נפגש השר אלקין עם שרים מאנגולה, אסטוניה (הנשיא הנכנס העתידי של העצרת לשנתיים הקרובות) וליטא. כמו כן נפגש השר עם שרת הסביבה המארחת של קניה, עם השר מקוסטה ריקה ששימש כנשיא העצרת ועם סגן שר הסביבה של אזרבייג'ן.
במסגרת הביקור גם התקיימה פגישה עם שירות שמירת הטבע של קניה kenya wildlife service שלה שיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים. כמו-כן התקיים סיור בשמורת טבע הצמודה לניירובי ובה חיות בר רבות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.