השר ליברמן מקדם: שרי הקבינט יעברו בדיקת פוליגרף

הצעת החוק קובעת כי כל חברי הועדה יחויבו לעבור אחת לשנה בדיקת פוליגרף, באותה השיטה ובאותם התנאים שבהם מתבצע סיווג ביטחוני לבכירים

היום תוגש למזכירות הכנסת הצעת חוק הממשלה (תיקון – ביצוע בדיקת פוליגרף לחברי ועדת שרים לענייני ביטחון לאומי), התשע"ז- 2017.

הצעת חוק זו נועדה לתת כלים להתמודד עם הדלפות מידע, ריגול וחשיפת סודות מדינה שיכולים לפגוע בביטחון הלאומי של מדינת ישראל.

חברי ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי אחראים על ביטחון המידע המסווג, שחשיפתו לגורמי חוץ עלולה לפגוע בצבא ובשירותי הביטחון ובהתאם לרמת רגישותו, גם בביטחון המדינה. מטרת הועדה היא לסייע לממשלה בגיבוש מדיניות, הובלתה ויישומה, בנושאים של יחסים בינלאומיים וביטחון המדינה.

הצעת החוק דנא קובעת כי כל חברי הועדה יחויבו לעבור אחת לשנה בדיקת פוליגרף, באותה השיטה ובאותם התנאים שבהם מתבצע סיווג ביטחוני לבכירים ביותר במערכות הביטחון.

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב: ״החוק בא לאור הדלפות חוזרות ונשנות מהקבינט במטרה למנוע את התופעה המסוכנת והמסכנת את ביטחון תושבי מדינת ישראל. הדיונים בקבינט אינם יכולים להיות כלי למינוף פוליטי, כחבר ועדת חוץ וביטחון חומרת המעשים מצמררת אותי ויש לשים לכך סוף״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.