השר ליצמן: "החרדים לא ירויחו מהתאגיד" • ראיון

שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס לסערת ביטול 'התאגיד': החרדים לא ירויחו כלום מהתאגיד – לא מבין את להיטות ביבי ומדוע רוצה לסגור את התאגיד. האזינו לראיון המלא

שר הבריאות יעקב ליצמן בראיון הערב (א') למהדורה המרכזית עם משה גלסנר ב'קול ברמה': "לא הבנתי מה נתניהו רצה פעם ומה הוא רוצה היום בנושא התאגיד, אני לא יודע אם זה בתוך ההסכם הקואליציוני. ביקשתי לדעת כמה זה יעלה, כי אני לא מוכן שיקצצו לי במשרד הבריאות בגלל ביטול התאגיד."

ליצמן הוסיף כי "החרדים לא ירויחו כלום מהתאגיד, דרעי לא היה מתואם איתי כשהודיע שיתמוך בתאגיד." והדגיש כי  "ההסכם הקואליציוני מחייב אותנו להצביע עם רה"מ, אבל זה נותן לי פתחון לשאול מה עם רפורמת הסיעוד. אני לא אעשה תנאי, אבל אוודא שהרפורמה עומדת להיות מבוצעת".

על מצוקת הדיור החרדי אמר השר, "בהסכם הקואליציוני יש סעיף שדורש זאת, מה שמפריע לנו שעשו את מחיר למשתכן וכל אחד יכול להתמודד בכך חילוני יוכל להיכנס לתככי שכונות חרדיות וזה דבר שאנחנו לא רוצים אותו, אנחנו לא מחפשים את קריית יובל 2, צריך להכניס צוויון דתי לתוך המכרז, אנחנו חסידי גור בנינו לפני שנה דירות במחיר של 333 אלף ש"ח בחצור הגלילית ואני מוכן לבנות היום דירות במחיר של 400 אלף ש"ח, אנחנו מחר נתאם כל הסיעות החרדיות את התהליכים ולהתגבש בפתרונות שנציע לממשלה".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לקיים ביום ראשון הבא דיון על סגירת תאגיד השידור הציבורי יחד עם ראשי הקואליציה – כפי שהדברים נראים כרגע רוב השרים יתמכו בסגירת התאגיד.

אחרי שנתניהו קיבל את תמיכתו של שר הביטחון ליברמן ויו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן, הוא נתקל בהתנגדותם של שר האוצר משה כחלון, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, ויו" ש"ס אריה דרעי שהתנגדו לסגירת התאגיד.

אלא שבשעות האחרונות חלה התפתחות בעלילה, על פי הדיווח בערוץ הכנסת גם בנט ודרעי הודיעו לנתניהו כי במידה וההצעה לביטול התאגיד תעבור בממשלה הם מחויבים לה בכנסת.

השר יריב לוין העניק ראיון לגל"צ על סגירת התאגיד, ורמז על ריכוך קואליציוני: "נראה שעל פניו יהיה רוב להחלטה", הסביר. לנתניהו נותר מוקש אחד, שר האוצר משה כחלון שמתנגד לסגירת התאגיד, כחלון החרים היום את ישיבת הממשלה שנדחתה לשבוע הבא.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.