השר ליצמן: "זה פשע להוציא ילדים חולים להפגנות"

שר הבריאות יעקב ליצמן מתייחס הערב למשבר הדסה ולשימוש בילדים החולים לצורך הפגנות, על הניסיון לשבור את הסטטוס קוו, וגם על דברי יאיר לפיד כי החרדים נוהגים בסחטנות

השר ליצמן תוקף הערב את ההורים והרופאים המתפטרים ומגייס לטובתו את פסיקת הבג"ץ מהיום, "בג"ץ הציע היום מה שאני הצעתי לפני שלושה חודשים, אין לי כרגע פתרונות חדשים. ההורים עושים יד אחת עם הרופאים מהסיבות שלהם. למה אף אחד לא מבקר את הרופאים שלא מקשיבים לבג"ץ ? ליבי עם הילדים החולים, עשו פשע בל יכופר לקחת ילדים חולי סרטן בחום כבד להפגנות נגדי, לא תוקם מחלקה בשערי צדק"!

"ידי לא שפכו את הדם", אין ביכולתי לחולל פלאים וגם ידי כבולות במלחמת האגו וכל זאת על גב הילדים החולים. בעוד כולם מצקצקים בלשונם בצער על המצב משתמשים בילדים ככלי שרת במילים, במעשים או בתמונות או בכל האפשרויות יחדיו. לרמה כזו של ציניות בנושא ילדים חולים טרם נתקלנו כאן במדינה".

 על החלטת הממשלה בגין הקפאת מתווה הכותל נוכח חילוקי הדעות בנושא בממשלה אומר ליצמן "כולם חתומים על הסכם קואליציוני שיש לשמר את הסטטוס קוו וזה כולל את השרים ליברמן ובנט, לא הפלנו עליהם שום דבר בישיבת הממשלה. אסור להיפגש עם הרפורמים ואני לא אוהב את הפגישה שלהם עם בנט, אבל הוא הבטיח לי בטלפון היום לאחר הפגישה, שהוא מתואם איתנו בנושא". אין זו הפעם הראשונה שהביטוי והמושג סטטוס קוו משמש כהסבר להחלטה.

בהתייחסות לדברי יאיר לפיד על הסחטנות של העסקנים החרדים אמר, "לפיד לא חזר לסורו הוא נשאר בסורו, זה שהוא הולך לכותל המערבי עם כיפה לא מועיל, גם גוי מתאילנד שם כיפה. נשלים עם לפיד כשיתמוך בתקציב הישיבות ובדברים שחשובים לנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.