השר שטייניץ: "ההסדרה לא צריכה לכלול את הרשות הפלסטינית"

לטענת חבר הקבינט הבטחוני, השר יובל שטייניץ, הרשות הפלסטינית מנסה להשתלט על ההסכם המתגבש מול חמאס. "אבו מאזן יצר בכוונה את המשבר ההומניטרי בעזה"

השר יובל שטייניץ, חבר הקבינט המדיני בטחוני, התייחס הבוקר (שני) למאמצי ההסדרה מול חמאס וטען כי הסדרה צריכה להיות מצומצמת לעזה – ולא לכלול את הרשות הפלסטינית. בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב', אמר שטייניץ כי הרשות הפלסטינית מנסה להשתלט על ההסדרה, אך אסור שישראל תסכים לכך.

"הרשות הפלסטינית של אבו מאזן היא זו שיצרה בכוונת מכוון את המשבר ההומניטרי בחודשים האחרונים, והיא מעוניינת לדחוף אותנו לעימות צבאי בעזה", אמר שטייניץ. "דווקא אבו מאזן, שאמור להיות שותף של ישראל במשא ומתן לשלום – מסית נגד קיומה של מדינה יהודית. הוא נגד הטרור כמו שאני צנצנת".

שר האנרגיה התייחס גם לבצורת בישראל ולאזהרות רשות המים לגבי הגירעון במאגרי המים: "לפני כחודש העברתי בממשלה החלטה על הקמת מתקני התפלה נוספים, שיכפילו את כמות המים המותפלים בישראל. לא נגיע לגורל של ירדן, שיש מים בברזים רק פעם בעשרה ימים. זו טרגדיה. אנחנו נוקטים עכשיו בצעד חסר תקדים, לא רק כדי שיהיו לנו מים לשתות – אלא גם כדי להזרים לכנרת ולנחלים, במטרה להציל את הטבע הארץ-ישראלי".

כזכור, לפני כשבועיים איים בכיר ברשות הפלסטינית כי הרשות תעצור את כל התקציבים שהיא מעבירה לרצועת עזה, אם חמאס יחתום על הסכם עם ישראל. "יום אחרי הסכם כזה, נפסיק לאלתר העברה של 96 מיליון דולר חודשיים לעזה", אמר הבכיר לחדשות השבוע בכאן.

הבכיר הוסיף כי מבחינת הרשות הפלסטינית, אם חמאס יחתום על הסכם, הוא יישא באחריות לעזה לבדו. "אנחנו לא סטטיסטים, אם חמאס חותם הסכמים עם מדינות, שיישא באחריות ומקסימום שיבקש מארצות הברית ומקטר לתת מאה מיליון דולר במקומנו", אמר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.