השתיקה הרועמת של המשטרה: "התעלמות מתקיפת מוביל מאבק השבת" (וידאו)

האלימות כנגד שומרי השבת: בראיון לקוקר טוען קובי ברמר, מוביל המאבק למען השבת בעיר תל אביב כי המשטרה אינה חוקרת את תקיפת אביו על ידי צעיר חילוני כי הם לא מעוניינים להציג את אנשי השמאל כתוקפים. {קובי ברמר ל'קוקר'}

האלימות כנגד שומרי השבת הולכת ותופסת תאוצה: ביום שלישי האחרון, הותקף מוריס ברמר, בעל מכולת בשכונת תל אביב על ידי צעיר יהודי, אשר על פי עדויות של בני המשפחה, שאל את מוריס ברמר האם המכולת שלו סגורה בשבת. כאשר נענה בחיוב, התחיל להכות את מוריס אשר נפצע ונחבל כתוצאה מהמכות הקשות שספג.

היום, הגיע בנו קובי ברמר, המוביל את מאבקם של בעלי המכולות להיות סגורים בשבת לכנסת, להשתתף בדיון שיזם מגיש הצעת חוק השבת, ח"כ מיקי זוהר אודות חשיבות החוק. בראיון שהעניק ל'קוקר' הוא מספר כי אביו כבר שב לביתו, בריא ושלם ב"ה, אך עדיין לא תפסו את הצעיר שפגע בו.

ברמר הבן מאשים את המשטרה כי היא אינה עושה די על מנת להגיע אל התוקף. לטענתו, יש למישהו עניין להציג את הצד של בעלי המכולות כתוקפים וככופים את הדת ואת השבת על העיר ללא הפסקה, ולכן לא נתנו לתקיפה ביטוי תקשורתי ואף המשטרה אינה מתעסקת בכך.

צפו בראיון עם קובי ברמר:

https://vimeo.com/150781050

בדיון שהתקיים היום בנוגע לחוק השבת, אמר קובי ברמר קובי ברמר: "אני מייצג עסקים קטנים. צועקים כפייה דתית ואיראן וחושבים שאנשים יקנו את השקר הזה. אנשים שקונים בשבת לא יקנו ביום ראשון", טען קובי שהוסיף: "אני לא יכול לעבוד בשבת הקנסות יהרגו אותי. החוק צריך להגן עליי כאדם קטן באופן שווה".

בראיון עם קוקר הוא מספר כי אביו שבור מאוד מבחינה נפשית כאשר מלבד התקיפה הפיזית שעבר, גם מחרימים את החנות שלו בשל המאבק שהוא מנהל למען השבת. הוא סיפר כי הוא מנהל את המאבק הזה כבר למעלה משמונה שנים, והוא ממתין לפסיקת בג"צ בנושא.

קובי ברמר אומר לנו כי הוא לא מסכים לטענה שמדובר בכפיה דתית. "אני לא בן אדם דתי אבל השבת חשובה לי", הוא אומר. הוא סיפר כי הוא מנהל את המאבק בתור יהודי שיש לו ברית עם הקב"ה, ובתור בעל עסק שהחוק מאפשר לו לדרוש שישמרו עליו ויתנו לו לנוח.

לטענתו, יש עמותות מחו"ל המזרימות מיליונים למאבק הזה, אך הוא ממשיך לנהל אותו למרות כל האיומים שהוא מקבל. "פעם יהודים היו מוסרים את הנפש למען השבת, והיום יש המוסרים את היהדות שלהם בהתנדבות", אומר קובי ברמר. "אני לא יכול לקבל את זה ולא יכול להבין את זה".

למרות שקובי ברמר הגין על הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר, קובי ברמר מספר כי הוא אינו בונה על החוק למרות שיעזור להם הרבה. לדבריו, הוא מחכה בעיקר להחלטת הבג"צ בנושא והוא מקווה כי השופטים יחליטו כפי הכתוב בחוקים של מדינת ישראל, ויאכפו את סגירת החנויות בשבת.

פנינו למשטרה לצורך קבלת תגובה וזה לא התקבלה, משתתקבל, נשמח לפרסמה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.