השתלחות ללא בסיס: ח"כ שטרן מודה ל'קוקר': "אין לי מספרים של העגונות"

בעקבות הדברים החריפים של ח"כ אליעזר שטרן כנגד הראשון לציון רבי יצחק יוסף, שבדבריו תקף את הראשל"צ על כך "שאינו מתיר עגונות", פנינו לחבר הכנסת שטרן בכדי לבדוק איתו האם הוא בכל זאת צודק? האם הראשון לציון אינו מתיר עגונות כפי שנהג מרן זצ"ל. התשובה בפנים.

בעקבות הדברים החריפים של ח"כ אליעזר שטרן כנגד הראשון לציון רבי יצחק יוסף, שבדבריו תקף את הראשל"צ על כך "שאינו מתיר עגונות", פנינו לחבר הכנסת שטרן בכדי לבדוק איתו האם הוא בכל זאת צודק? האם הראשון לציון אינו מתיר עגונות כפי שנהג מרן זצ"ל.

כתב 'קוקר'  פנה אל חבר הכנסת שהסעיר את מליאת הכנסת בכדי לבדוק לעומקם של דברים את הנתונים של מספר העגונות שאותם הראשל"צ לא התיר בהשוואה לאביו מרן הרב עובדיה זצ"ל. חשבנו שחבר הכנסת הגיע מוכן, עם נתונים בדוקים, אך לא, במענה לפניית 'קוקר ,'ח"כ שטרן מודה: "לא מכיר את המספרים".

כלומר: ח"כ שטרן עלה למתקפה חסרת תקדים במליאה כנגד הראשון לציון על חלל ריק, ללא כל נתונים וטיעונים הגיונים שיוכיחו את דבריו.

 

כפי שפרסמנו, בדבריו תקף חבר הכנסת אלעזר שטרן את הרב הראשי "שהוא לא דיין", "הוא הופך פסק דין שהתיר עגונה, אני מזלזל ברב הראשי שפוסל התרה של עגונה, הרב עובדיה מתהפך בקברו על ההתעללות בעגונות", הטיח.

שר הדתות דוד אזולאי השיב בתגובה לדברים: אני רוצה למחות על דברי הבלע נגד הרב הראשי.  כאשר שמעתי על המקרה של אותו מוהל, מיד דרשתי להשעות אותו מעבודתו. הוועדה שבדקה את הנושא עדיין לא סיימה את עבודתה וחבל שח"כ שטרן דואג להוציא הדלפות מתוך הוועדה. אותו מוהל התבטא בצורה מכוערת שאני גיניתי אותה בכל דרך. הרבנות הראשית סבורה שאין צורך חקיקתי להסדרת הנושא. מדובר במספרים בודדים של סיבוכים מתוך 65 אלף בריתות בשנה.

סיעת ש״ס  הוציאה הודעה חריפה בתגובה לדברי החרפות של ח״כ אלעזר שטרן נגד הראשל"צ: ״חצוף ומחוצף! של נעלך מעל רגליך כשאתה פוער פה מטונף נגד מרן הראשל״צ! מה הנך מבין בהלכה ובדיינות? אתה רחוק שנות אור מעולמה של ההלכה האמיתית. אנחנו מוחים בתוקף נגד הדברים החמורים והמבזים שהשמעת מעל דוכן הכנסת ומצפים מכל מי שכבוד הרבנות בישראל יקר לו להשמיע קול מחאה!״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.