השתלמות משותפת למתנדבי מד"א ולצוותי הרפואה של צה"ל בגזרת הר חברון

"הערב היה מאתגר ומלמד לכלל המשתתפים ואני בטוח שהוא תרם להם רבות"

לאחרונה הגיעו מתנדבי מגן דוד אדום המתפקדים כחובשים ופאראמדיקים וצוותי הרפואה של צה"ל הפועלים בגזרת הר חברון לבניין המועצה במיתרים להשתלמות משותפת שנערכה ביוזמתו של אחראי הרפואה מטעם המועצה, פאראמדיק מד"א אלשיבי אמתי.
ההשתלמות היא חלק מסדרת השתלמויות שמתקיימות לאורך כל השנה, שמבוצעות בשיתוף פעולה בין אגף הביטחון במועצה, מד"א, צה"ל ומד"א-הצלה ללא גבולות.

במהלך ההשתלמות, תרגלו המשתתפים מגוון של נושאים, בהם קבלת לידה בעזרת בובת לידה מתקדמת, תרגול החייאה, טיפול בפצוע טראומה ותרחישים של פצועי ירי בעזרת בובות מיוחדות המדמות דימומים ועוד, את ההשתלמות העבירו פאראמדיקים בכירים ממרחב נגב של מד"א.

אלישיב אמתי, פאראמדיק מד"א ואחראי רפואה מטעם המועצה האזורית הר חברון: "מטרת ההשתלמות הייתה לאפשר למשתתפים לתרגל אירועים שאולי יצטרכו להתמודד איתם בהמשך, ולחזק את שיתוף הפעולה בין מד"א לצוותי הרפואה של צה"ל, המגיבים לאירועים ביחד ומעניקים טיפול רפואי זה לצד זה. במהלך ההשתלמות, אפשרנו לכלל המשתתפים לתרגל את מגוון התרחישים השונים ולהתמקצע בדרכי הטיפול השונות. הערב היה מאתגר ומלמד לכלל המשתתפים ואני בטוח שהוא תרם להם רבות".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במד"א לומדים ומתפתחים כל העת מתוך מטרה להציל חיים במקצועיות וביעילות המירבית. אין ספק שהשתלמות זו, שהינה אחת מתוך רבות שיפרה את היכולות המקצועיות של מתנדבי מד"א וחיזקה עוד יותר את הקשר ושיתוף הפעולה של מד"א, ארגון ההצלה הלאומי עם צוותי הרפואה של צה"ל, אשר עמם הם פועלים בשטח כתף אל כתף ומצילים חיים. אני רוצה להודות למועצה, לצה"ל ולארגון מד"א-הצלה ללא גבולות על שיתוף הפעולה הפורה ועל הכנס המקצועי המעשיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.