התאונה בדרום: שבו מאל אקצה ונהרגו

שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית שאירעה בדרום, מחקירה ראשונית של המשטרה, מתחזקת הערכה כי הגורם האנושי ולא תנאי הכביש אחראים לתאונה, שגבתה את חייהן של 8 נשים. נהג המשאית נחקר בחשד לרשלנות

לאחר הערכת מצב בראשות מ"מ ראש אגף התנועה, תת ניצב אלברט אוחיון, הוחלט להקים צוות חקירה מיוחד בראשות קצין הבוחנים הארצי, לחקירת נסיבות התאונה.

פרטים ראשוניים עולה חשד כי ייתכן שהסיבה לתאונה אינה נעוצה דווקא בתשתיות הכביש הרעועות – אלא בגורם האנושי.

ההרוגים הם כמה בני משפחה מהפזורה הבדואית בדרום.

שידור חי מערוץ 2 – באדיבות רשת

 

ההערכה היא שאחד או שניים מהטרקטורים שהיו על המשאית נטה לכיוון הכביש באופן שככל הנראה היווה את הגורם לתאונה. נהג המשאית נחקר בחשד לרשלנות.

אחד התושבים המקומיים שהגיע לזירה הקשה, פרץ בבכי לאחר שהתברר לו כי בני משפחתו נפגעו בתאונה. "הם לא נהרגו, מישהו רצח אותם", האשים. "אני לא יודע אפילו מי נפצע ומי נהרג, אבל הם מהמשפחה שלי. הם חזרו מתפילה בירושלים, כי זה מה שנשאר להם בחיים האלה".

 

כביש 31 עדיין חסום לתנועה בשני הכיוונים מצומת שוקת עד להבים. שוטרי אגף התנועה מכווינים את התנועה.

ישראל רובינשטיין ראש 'נגב' סניף של 'איחוד הצלה' מסר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בזירה קשה עם מספר רב של נפגעים ונפגעות שהיו על האוטובוס ולמרבה הצער חלקם נהרגו במקום, יחד עם מתנדבים נוספים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים עד להגעת האמבולנסים ומסוקים שפינו את הנפגעים לבתי החולים, למרבה הצער אנו נקראים רבות לטפל בתאונות  קשות וקטלניות בכביש זה".

צילום: דוברות 'איחוד הצלה'

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.