התאחדות הסטודנטים הארצית פונה להקמת בנק דיגיטלי חדש בישראל

בישיבת הנשיאות של התאחדות הסטודנטים הארצית שהתקיימה אושרה ההחלטה על כניסה למו"מ עם משקיעים לטובת הקמת בנק דיגיטלי חדש בישראל. הנשיאות המורכבת מנציגי 47 אגודות הסטודנטים בכל הארץ הצביעה פה אחד בעד המהלך. ההשקעה האופציונאלית נאמדת בעשרות מיליוני שקלים.

בשנים האחרונות התאחדות הסטודנטים הארצית לקחה חלק פעיל ברפורמה לפתיחת שוק הבנקאות, במטרה לאפשר לשחקנים חדשים להיכנס לתחום ובכך להביא להגברת התחרות ולשבירת המונופול בענף. כחלק מהרפורמה, מספר גורמים בוחנים כניסה לשוק והקמת מבנה בנקאי חדשני שתכליתו הגברת התחרות והשפעה ישירה על יוקר המחייה בישראל. מספר גורמים עסקיים אף פנו להתאחדות הסטודנטים במטרה לשתף פעולה ולהקים במשותף מבנה בנקאי חדשני.
ההחלטה על כניסה לשוק הבנקאות היא כהמשך ישיר למאבק המתמשך של התאחדות הסטודנטים הארצית ביוקר המחייה ובריכוזיות במשק. בשנה החולפת הצהירו נציגי ההתאחדות על הכוונה להקים מבנה בנקאי חדש בפני בנק ישראל ובפרט מול המפקחת על הבנקים, הגברת חדווה בר, לאורך עשרות פגישות. כך נעשה גם מול שר האוצר משה כחלון, שר הכלכלה אלי כהן, בנק ישראל, מנכ"ל משרד האוצר ועוד. ככלל כל הנוגעים בדבר נתנו את ברכתם למהלך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.