התבטאות הגראי"ל על אסון המטוס: "לא מטוסים נופלים, אנשים נופלים"

אסון המטוס שהסעיר את העולם כולו הגיע לאזנו של מרן הגראי"ל שטיינמן שהתבטא בכאב: "לא מטוסים נופלים, אנשים נופלים".כאשר ישנם אנשים במטוס, הדבר תלוי במה שנגזר על האנשים". במקביל, החלו אנשי זק"א מישראל בחיפושים אחר חלקי גופת הישראלי שנספה באסון.

התבטאות ראשונה של מרן ראש הישיבה הגראי" שטיינמן על אסון המטוס באירופה. מטוס נוסעים מסוג של חברת "ג'רמנווינגס" שהתרסק בדרום צרפת, סמוך לעיירה דינייה-לה-באן שבדרום האלפים הצרפתיים בו נספו 150 נוסעים.

החברותא של הגראי"ל שטיינמן, הרב משה יהודה שניידר העיד על ששמע מהגראי"ל כאשר סיפרו לו על המקרה: "לא מטוסים נופלים, אנשים נופלים… זאת אומרת שגזירת שמים היא על כל אחד ואחד בפני עצמו שימות, רק שזימנן הקב"ה למקום אחד שיפלו כולם יחד".

הגראי"ל הוסיף: "ח"ו לחשוב שהגזירה כביכול על המטוס שיפול, ובמקרה היו אלו האנשים עליו. שאמנם בימינו יש מטוס ללא טייס, ומפילים אותם אויבים ביירוט, ונמצא מטוס נופל ולא אנשים.. אך כאשר ישנם אנשים, הדבר תלוי במה שנגזר על האנשים".

בתוך כך משלחת זק"א שיצאה מישראל הגיעה אמש להרי האלפים בדרום צרפת, וצפויה להתחיל בשעות הקרובות באיתור הישראלי שנספה באסון ההתרסקות שאירע בשבוע שעבר.

מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א, מתי גולדשטיין, הבהיר כי הצוותים בראשותו יסייעו בעבודות הסריקה המורכבות גם לצרפתים ולגרמנים.

"אנחנו פה בחפ"ק הקדמי, מחכים לאישור כדי להיכנס לזירה. יש שלג וקר מאוד", עדכן גולדשטיין. "אנחנו פה עם כל הציוד הלוגיסטי ומקווים בשעות הקרובות לתת מענה ראשוני והערכה ראשונית על מה שקורה בתוך זירת האסון".

מוקדם יותר היום דווח כי אנדריאס לוביץ, טייס המשנה של טיסת "ג'רמנווינגס", שעל פי ההערכות ריסק בכוונה תחילה את מטוס האיירבאס A320 בהרי האלפים הצרפתיים, והביא למותם של 150 הנוסעים ואנשי הצוות, טופל בעבר בעקבות נטיות אובדניות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.