התביעה חוזרת: 250 אלף שקל מש"ס

רות קוליאן הגישה בבחירות המקומיות תביעה נגד ש"ס לאחר שהמפלגה הפיצה שיר שכתבה למרות התנגדותה. התביעה עומדת על סך של 250,000 שקל, בטענה להפרת זכויותיה בשיר "פאר הדור" שנכתב לזכר הרב עובדיה. ש"ס תגיש כתב הגנה בימים הקרובים

במהלך הבחירות המקומיות הוגשה תביעה כנגד תנועת ש"ס על הפרת זכויות יוצרים. רות קוליאן, תושבת פתח תקווה, הגישה את התביעה לאחר שהמפלגה הפיצה ופרסמה דיסק עם השיר פופולרי מאוד במגזר החרדי והוא מבוצע על-ידי הזמר אברהם בן-ישראל. לדבריה, זכויותיה הופרו כאשר רשימת ש"ס למועצת כפר יונה השתמשה בשיר בתקליטור שהפיקה בתחילת 2014, דבר היוצר לה זיהוי פוליטי בו אין היא מעוניינת.

לדבריה של קוליאן, השיר פורסם לאחר מסע לחצים מצד התנועה כלפיה לפרסם את השיר למרות התנגדותה לכך. מכתב התביעה עולה כי קוליאן כתבה את השיר "פאר הדור" על הרב עובדיה יוסף והוא נרשם על שמה באקו"ם.

על פי כתב התביעה רות קוליאן, אשר התמודדה בבחירות האחרונות ברשימת נשים חרדית, תובעת מתנועת ש"ס 250,000 שקל, בטענה להפרת זכויותיה בשיר.

במקביל עומד כתב תביעה נוסף של קוליאן על סך 2.25 מיליון שקל, שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב נגד תנועת ש"ס אותו הגישה במהלך הבחירות הארציות ב-2013, היא טוענת כי המפלגה פגעה בזכות הקניין שלה והפרה ברגל גסה זכויות יוצרים.

התובעת פנתה לאקו"ם והודיעה לארגון השומר על זכויות היוצרים כי היא לא מעוניינת להזדהות עם אף גורם פוליטי ובשל כך יצאה הודעה מאקו"ם למפעל ההדפסות לא לפרסם את השיר בדיסק, דבר שעצר בפועל את הדפסת הדיסק המדובר.

בשיחה עם 'קוקר' הבהירה קוליאן כי בעוד מול עו"ד נדב עשהאל שייצג את ש"ס היה סיכוי להגיע לפשרה, כעת, כאשר בש"ס החליפו את הייצוג המשפטי בעו"ד משה ארבל אין סיכוי להגיע לפשרה וכי היא מתכוונת ללכת עם כתב התביעה עד הסוף ללא פשרה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רוצה לחסוך כסף לבחירות הקרובות??)))

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב