התגובה של שדרות לרקטה (וידאו)

למרות שרק בבוקר רקטה נחתה בלב שדרות, בעיר הדרומית הסמוכה לגדר הגבול, העסקים כרגיל. בני הנוער יצאו לבלות, וראש העיר אלון דוידי מבהיר כי שיגרתם של תושבי הדרום לא תיפגע. {עסקים כרגיל}

למרות שרק בבוקר רקטה נחתה בלב שדרות, בעיר הדרומית  הסמוכה לגדר הגבול, העסקים כרגיל. בני הנוער יצאו לבלות, וראש העיר אלון דוידי  מבהיר כי שיגרתם של תושבי הדרום לא תיפגע. "הוכחנו שוב כי את חוסנה האזרחי של שדרות לא ניתן לשבור", אמר דוידי.

אמש הגיעו 3,000 מבלים לפסטיבל המוזיקה "לייב שדרות", רבים מהם דווקא בגלל ירי הרקטה במטרה להראות לחמאס כי השגרה בישראל נמשכת.

"אמש חגגנו את הפסטיבל עם מיטב האומנים בארץ, והוכחנו שוב כי הטרור לא יכניע אותנו", הוסיף דוידי. "היום אנו ממשיכים בחגיגות הפסטיבל בשוק העירוני בעיר עם מאות תושבים, ומעבירים מסר ברור: אלו הם השנתיים השקטות ביותר שידע האזור כולו ולא ניתן שאירוע נקודתי זה יפר את השקט".

 

 

מרוצים מליברמן

אנו סומכים על ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל וצבא ההגנה לישראל שידועים לתת מענה הולם לטרור ולאתגרים הביטחוניים איתם העיר מתמודדת", סיכם ראש העיר. "תגובת צה"ל הלילה לירי הרקטה היא הזהרה חמורה לאלו המבקשים לכלותינו – כל פעולת טרור מצדם תספוג תגובה חמורה פי כמה וכמה מצדנו".

גם במועצה האזורית חוף אשקלון מקווים שהשקט אליו התעוררו הבוקר יימשך. "לא משנה מי יורה לעברנו, אנחנו לא יכולים לעבור לסדר היום", אמר ראש המועצה יאיר פרג'ון. "זו סיטואציה מוכרת, לא טובה, אחרי שנתיים ממש של שקט שניתן להתמכר אליו".

"הלילה נשמע ירי התגובה שלנו בכל אזור העוטף והחזיר את האנשים לימים של הסלמה, זה לא בריא", הוסיף. "מצד שני אין מנוס. אסור לנו לשבת ולוותר, אסור לנו להבליג בעניין הזה בשום דרך ואסור לקבל את הטפטופים כדבר ברור מאליו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.