ההסתה משתוללת; אייכלר: "חופש השיסוי"(וידאו)

בנאום שנשא אמש במליאת הכנסת התייחס ח"כ אייכלר לסערת השבת באשדוד ולהסתה הגוברת נגד הציבור החרדי. צפו

במליאת הכנסת העלה ח"כ הרב ישראל אייכלר את נושא עצרת התפילה למען קדושת השבת שהתקיימה באשדוד.

אייכלר פתח: "אנו נמצאים בר"ח סיון. בימים אלה נקבל את התורה ונקרא את עשרת הדברות בחג השבועות. בעשרת הדברות נאמר: "זכור את יום השבת לקדשו" ובעשרת הדברות שספר דברים נאמר: "שמור את יום השבת לקדשו".

רבבת יהודים ערכו אמש באשדוד עצרת תפילה, למען קדושת השבת. כפי שהגדיר זאת רב העיר הרב יוסף שיינין: "לא מדובר בהפגנה, אלא בתפילת ערב יום כיפור קטן, להזכיר למי שמחללים את השבת בפרהסיה, שישובו מדרכם הרעה".

להזכירכם, שגם אם זאת הפגנה, הרי במדינה דמוקרטית קיימת זכות ההפגנה ואפילו ללובשי שחורים הקרויים חרדים.

ואיך הגיבו על תפילת רבים זו, בתקשורת הישראלית ומה היתה התגובה של אנשים המוסתים על ידי התקשורת? אצטט רק אחת התגובות שהתפרסמו ברשתות: "בא לי לעשות שם פיגוע דריסה".

צפו בדברי אייכלר


אני שואל אתכם: אם מישהו היה אומר במסגד, "בא לי לעשות פיגוע דריסה" מיד היו עוצרים אותו. הוא כבר היה יושב עכשיו במרתפי החקירות. אבל נגד שומרי השבת מותר להסית ולהפיץ דברי הסתה ואיש לא ידרוש את ביצוע החוק. אם מישהו ינסה לעשות משהו, יזעקו "חופש השיסוי".. זאת הדמוקרטיה.. "זכות ההפגנה" אינה מובנת מאליה אבל "חופש השיסוי" הוא עקרון שאסור לוותר עליו" –אמר.

ח"כ הרב אייכלר סיים ואמר: "לא יעזור לאף אחד. עם ישראל ישמור את השבת ויתרבו שומרי שבת גם בקרב אלה שעדיין אינם שומרים שבת. כולם עוד ישמרו שבת בארץ ישראל. וכך אומר הנביא הושע: "והיה במקום אשר יאמר להם לא עמי אתם, יאמר להם בני קל חי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.