גיבוי מהחרדים: "רה"מ יכול להמשיך בתפקידו"

בעקבות המלצות המשטרה להעמיד לדין את רה"מ – הגיבו מספר חברי הכנסת על ההמלצות

בעקבות המלצות המשטרה לפרקליטות להעמיד לדין את רה"מ – הגיבו מספר חברי הכנסת על ההמלצות. בהם גם החכים החרדים שגיבו את ראש הממשלה.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הגיב כי "לראש הממשלה עומדת חזקת החפות, המלצות המשטרה מבחינת החוק, אינן מעלות ואינן מורידות, ובמיוחד לאור האירועים האחרונים שהיו במשטרה, וכל עוד לא יוחלט אחרת בקרב הגורמים המוסמכים בעניין, ראש הממשלה רשאי להמשיך בתפקידו, זה החוק. וכך אנו מתייחסים לעניין, ואני מקווה שהוא ייצא נקי וחף מפשע".

ח"כ אורי מקלב על המלצות המשטרה: על אף ההמלצות הקשות, אי אפשר להתעלם כי החקירה התנהלה על רקע רדיפה פוליטית ואישית, החקירה זוהמה לכל אורכה ולכן צריך להתייחס אליה בפרופורציות האמיתיות.

בתגובה להמלצות המשטרה אמרה מירי רגב"לא מופתעת ולא מתרגשת מההמלצות, שכידוע אין להם תוקף משפטי. החידוש הוא חשיפת פניו האמיתיות של יאיר לפיד. פוליטיקאי כושל שהעדיף להצטרף למניפי הגיליוטינה ברוטשילד ולנסות להפיל את נתניהו והליכוד בדרכים לא דמוקרטיות"

שר התיירות יריב לוין: ״הערב נחשף המהלך הבזוי לביצוע הפיכה שלטונית נגד רצון הבוחר. בושה וחרפה שהעד המרכזי נגד ראש הממשלה נתניהו הוא הפוליטיקאי יאיר לפיד שמנסה כבר שנים להחליף אותו בתפקיד. לפיד שהפסיד פעמיים בבחירות מנסה לכבוש את השלטון על ידי עדות חסרת מהימנות. אין ספק שהאמת תצא לאור והממשלה תמשיך להוביל את ישראל בדרך שלנו, ובהנהגתו הבוטחת של ראש הממשלה נתניהו.״

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון במכתב ליועץ המשפטי לממשלה בנוגע להמלצות: "הכדור אצלך – פרסם מועד סופי לקבלת ההכרעה"

במכתב שנשלח הערב פנה ח״כ חסון בפנייה למנדלבליט: ״אני פונה אליך, כמי שמופקד על התביעה הפלילית, אך גם על ייצוג האינטרס הציבורי בשמירה על שלטון החוק: משעה שהושלמו כל פעולות החקירה, נאספו כל הנתונים וכל שנותר היא מלאכת הפרשנות המשפטית – בבקשה פרסם מועד סופי לקבלת ההכרעה בדבר הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה.

היגררות הפרשה על פני חודשים נוספים תהיה מכה כואבת עבור הציבור הישראלי שמחפש באופק את נקודת היציאה מהמשבר הזה, ופרס יקר מפז עבור מי שחותר תחת שלטון החוק ושומרי הסף.״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.