התגובות לטבח: "חיית אדם, מוסתת בשנאה תהומית"

עם צאת השבת שיגרו ראש הממשלה, נשיא המדינה ויו"ר העבודה את תגובתם לפיגוע

עם צאת השבת שיגר ראש הממשלה הודעה בתגובה על הפיגוע הרצחני.  "ראש הממשלה בנימין נתניהו מביע צער עמוק על הרצח אמש, של שלושת בני המשפחה בישוב חלמיש.
זוהי פעולת טרור שביצעה חיית אדם, מוסתת בשנאה תהומית".

"כוחות הביטחון עושים ככל יכולתם על מנת לשמור על הביטחון, וינקטו את כל האמצעים הדרושים לשם כך". הוסיף נתניהו.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הערב, מוצאי שבת, לפיגוע הרצחני אמש, ערב שבת, בישוב חלמיש: "בשעות קשות אלו ליבנו יוצא אל המשפחה האבלה בחלמיש ואל בית חלמיש כולו, לאחר האובדן הבלתי נתפס שחוו אמש. התמונות הקשות והמחשבות על הילדים הנמלטים אל מחסה, ומתמודדים כעת עם בשורה איומה, שוברות את הלב. אנו מאמצים את בני המשפחה לליבנו ונפעמים מול אומץ הלב וקור הרוח של אם העומדת לבדה מול התופת ושל חייל צה"ל, אשר שם קץ למסע הרצח האיום. אני נושא תפילה להחלמתה של הפצועה ומחזק את ידי צה"ל, וזרועות הביטחון כולן, העושים במלאכת ביטחוננו כל העת וביתר שאת ביממה האחרונה. חובת העולם כולו, חובת ההנהגה באשר היא באזור ובעולם, להוקיע את הטרור וההסתה ולשתף פעולה עם מדינת ישראל במלחמה נגדם. מי שאינו מוקיע טרור, משתף איתו פעולה ונותן יד לדרדור האזור כולו למלחמת דמים מיותרת שאיש אינו חפץ בה."

יו"ר  המחנה הציוני אבי גבאי הגיב; "פיגוע מזוויע בחלמיש כששלושה אזרחים חפים מפשע נרצחים בביתם בערב שבת. אני סומך על כוחות הביטחון שלנו שימצו את הדין עם שולחי המחבל וסביבתם".

"אני קורא לאבו מאזן לגנות את הפיגוע ולחזור בו מההחלטה להפסיק את שיתוף הפעולה הבטחוני. שני העמים יסבלו לחינם ובסופו של סיבוב דמים נחזור לאותה נקודה בדיוק".  המשיך גבאי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.