תגובות • "אבו מאזן הוא הנהג במכונית המוות בירושלים", סיקור וידאו (וידאו)

במערכת הפוליטית מגיבים בזעם לאחר הפיגוע הקטלני – צפו בתיעוד וידאו מהזירה

השר אורי אריאל אומר כי הטרור הערבי בירושלים ממשיך ומתעצם. כלשונו. "מי שלא נלחם בטרור כשהוא קטן מזמין את הפיגוע הבא. ראש הממשלה חייב לשנות כיוון, לנקוט ביד קשה נגד כל גילוי של אלימות ולשבור את הטרור. צריך להמשיך ולהחמיר את העונש על מחבלים ובני משפחותיהם. רק הרתעה חזקה תמנע את הפיגוע הבא".

סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי) אמר בתגובה לפיגוע בירושלים: "אירועי הטרור האחרונים פוגעים פגיעה אנושה בריבונותה של מדינת ישראל ולא יעלה הדעת שאזרחי ירושלים לא יוכלו להלך בה בבטחה", סגן השר וורצמן הדגיש כי: "מחובת השר לבטחון פנים לפעול בנחרצות להפסקת האינתיפאדה שהחלה בבירה".

תיעוד מהזירה דקות לאחר הפיגוע

[alooma ref="7605dae81bd2df65328da168f3e4a3f1.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

במערכת הפוליטית מגיבים בחריפות לאחר הפיגוע הקטלני שגדע את חיו של איש מג"ב ופצע כמה אזרחים נוספים.

השר נפתלי בנט הגיב לפיגוע הדריסה בירושלים "אבו מאזן הוא הנהג במכוניות המוות בירושלים, והמחבלים הם רק שליחיו. מדינת ישראל צריכה להגיד בקול ברור כי ממשלת הפתח-חמאס היא רשות טרור ויש לפעול מולה בהתאם".

"אין כיפת ברזל נגד נהגי מכוניות, ואזרחי ישראל לא יוכלו לחיות בלי הרתעה וריבונות בעיר בירתם. ביטחון הוא לא מותרות", הוסיף השר בנט.

ח"כ ציפי חוטובלי, שעלתה אתמול (ג') להר הבית, הגיבה ואמרה כי "פיגוע הדריסה משקף אובדן ריבונות בירושלים. ממשלה שמפקירה את השליטה בהר הבית מאפשרת לטרור להרים ראש בירושלים. המאבק על ירושלים חייב לעלות מדרגה. ירושלים נמצאת במתקפה, והרגעת הרוחות משדרת חולשה".

ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) אמר בתגובה לפיגוע הדריסה "לצערי מסיבות פוליטיות חיצוניות, מקבלי ההחלטות עדיין לא מאפשרים לכוחות הבטחון לפעול כפי שהם רוצים ויכולים לפעול כתוצאה מזה אנו משלמים מחיר כבד".

לדבריו "אם לא נעניק לכוחות הבטחון את הסמכות הבלעדית לטפל בתופעה – אנו נמשיך לחיות במציאות שבה ישנם פיגועי טרור כבשגרה אני קורא למקבלי ההחלטות לאפשר לכוחות הבטחון להתחיל למגר ולאכוף את תופעות בריונות שלוחת רסן אשר מתחוללת הן בהר הבית והן בשאר רחבי הארץ".

ח"כ אלי ישי: מגיע צל"ש לכוחות הביטחון שחיסלו את המחבל במהירות. ב"ה נמנע פיגוע גדול יותר על ידי מחבל צמא דם שחיפש להרוג כמה שיותר אזרחים. ההסלמה בירושלים מעוררת דאגה אבל יחד עם זאת לנו אסור להירתע.

ח"כ מירי רגב (הליכוד) מברכת את כוחות הביטחון והמשטרה על התגובה המהירה בחיסול המחבל מפיגוע הדריסה בירושלים.

"אין ספק שהמציאות הביטחונית בירושלים מחייבת את כוחות הביטחון והמשטרה בנקיטת יד קשה נגד המפגעים הטרוריסטים. אני בטוחה כי ההחלטות שהתקבלו לאחרונה על הגברת כוחות השיטור והביטחון בירושלים, כמו גם ההחמרה בטיפול המשפטי נגד המפגעים יביאו את התוצאות. מדינת ישראל היא מדינת חוק ואנחנו נחזיר את השקט והביטחון לתושבי ירושלים

ח"כ דני דנון (הליכוד) התייחס לפני זמןקצר (רביעי) לפיגוע הדריסה שאירע בירושלים. "הודעת התמיכה של אבו מאזן במחבל הקודם (שירה ביהודה גליק – ע"נ) הייתה דלק למחבל הנוכחי", אמר דנון. "בדרכו מוביל אבו מאזן למעשי הפיגוע נגד אזרחי ישראל ותושבי ירושלים בפרט.

חבר ועדת החוץ והביטחון ח"כ יוני שטבון הגיב היום (רביעי) לפיגוע הדריסה הנוסף בירושלים, המצטרף לסדרת פיגועים בחודשים האחרונים: "האסלאם מנסה לנתק אותנו מעיר הבירה הנצחית שלנו, זה הזמן לבנות ולהבהיר לכולם שזו בירתנו הנצחית. מוכרחים להכות, וחזק, בטרור הירושלמי".


(באדיבות רשת)

הפצועים מהפיגוע מובלים לביה"ח
[alooma ref="f8488e4b855f00e5095cb34879bf3df0.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

שר החוץ, אביגדור ליברמן, פנה היום (רביעי) בתגובה לפיגוע במכתב לשרי החוץ של הקהילה הבינלאומית, והאשים את אבו מאזן בפיגוע. ליברמן כתב לעמיתיו מרחבי העולם כי לקהילה הבינלאומית אסור לשתוק על המכתב שכתב אבו מאזן למשפחת המחבל שירה בפעיל הימין יהודה גליק, וכי הנהגה כמו זו של הרשות הפלסטינית, שמאדירה ומעודדת טרור, יוצרת "ישות טרורקרטית" שמביאה רק לעוד ועוד שפיכות דמים.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) קורא לא לשחרר את גופת המחבל מפיגוע הדריסה בירושלים. "פורעים ערבים בירושלים הרימו ראש, ולצערי מפכ"ל המשטרה עדיין לא הבין שדרוש שינוי מיידי בתפיסה והיערכות קבועה של המשטרה, במדיניות הפעלה שונה וגיבוי לשוטרי ירושלים המתמודדים עם הטרור שגבר".

"יש לבנות מחדש את ההרתעה בירושלים במאבק נחוש של מלחמה בטרור העממי תוך הסתייעות בצה"ל. את גופת מחבל החמאס אין לשחרר לקבורה אלא לטמון אותו כחלק ממחיר עסקת גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין ז"ל מעזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.