"התגרשתי והתגייסתי": נינו של האדמו"ר מסאטמר הפך לקצין

נינו של האדמו"ר מסאטמר שהתחנך בחסידות האנטי ציונית בניו יורק החליט לשנות את החיים, התגרש, עזב את הקהילה בה גדל ועלה לארץ כדי להתגייס לצה"ל.

נינו של האדמו"ר מסאטמר שהתחנך בחסידות האנטי ציונית בניו יורק החליט לשנות את החיים, התגרש, עזב את הקהילה בה גדל ועלה לארץ כדי להתגייס לצה"ל.

כיום הוא משמש מפקד צוות בקורס טיס "אני אותו בן אדם, עם השכלה טיפה שונה. לפעמים אני מסתכל לאחור ושואל אם זה באמת אני. וזה באמת אני, אבל קצת שונה. אבל אני עדיין אותו בן אדם", סיפר סגן חיים מייזליש ב"חדשות הבוקר" עם נסלי ברדה.

"הכי קשה זה כל יום לחשוב שיש לי ילדה בארצות הברית שאני לא בקשר איתה. אני לא יודע אם היא מרגישה טוב היום או לא או באיזה בית ספר היא. היא בת 5 וחצי", סיפר מייזליש בראיון . "ידעתי שאני לא בדיוק רוצה להמשיך בעולם החרדי. הלכתי לאחד הרבנים בקהילה ואמרתי לו שקשה לי. ואז הוא אמר לי שהסיבה היחידה שאני לא שמח להיות חרדי זה כי אני לא נשוי. שבועיים אחרי זה פגשתי הורים של בחורה, קצת אחרי נפגשנו ודיברנו סך הכל 50 דקות והתארסנו. רק אחרי שהיא נכנסה להריון, התחלתי לחשוב – מה עשיתי?"

"זה התחיל בגיל 10-11. החיבור למדינה התחיל בגיל 11 כשהגעתי לפה. פתאום ראיתי כל מיני דברים של ישראל והבנתי שאתה לא חייב להיות חרדי קיצון. אפשר להסתכל על העולם בחיוך. ראיתי שאפשר להיות יהודי מאמין ועוד דברים. זה מה ששינה לי את המחשבה בהמון דברים", אמר מייזליש

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אשריך אחי ...

  יצאת מהלוע של הבעל דבר …כל הכבוד
  שילכו הסאטמרים כפרה על האבק של הנעלים של החיילים שלנו

  שם טוב |
  הגב
 2. כל הכבוד. בחור אמיץ ובו זמנית ירא שניים.

  כל הכבוד. בחור אמיץ ובו זמנית ירא שניים. הלוואי עוד רבים כמוך. לא לנטוש את הדת אבל להתגייס.

  malka joe |
  הגב
 3. יהודי פשוט התקשר למנהיג האכזרי של לב טהור וביקש ממנו בחור לשידוך בשביל הבת שלו אבל יש לו תנאי אחד: היינו צריך שיהיה לו היתר הוראה. אמר לו הרבי העמלקי יש לי בשבילך אחד כזה אפילו שהוא רק בן 13 אבל יש לו, לא סתם התר הוראה, אלא התר מאה רבנים.

  יהודי פשוט התקשר למנהיג האכזרי של לב טהור וביקש ממנו בחור לשידוך בשביל הבת שלו אבל יש לו תנאי אחד: היינו צריך שיהיה לו היתר הוראה. אמר לו הרבי העמלקי יש לי בשבילך אחד כזה אפילו שהוא רק בן 13 אבל יש לו, לא סתם התר הוראה, אלא התר מאה רבנים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. סאטמר

  השיטה של סאטמר אינה נכונה לגבי הבחירות וכו ואני בטוח במאה אחוז שאם ישאלו את הרב יואל בשמים אם צריך להצביע הוא יגיד כן הייצר עשה כאן תרגיל מאד מחוכם ועבד עליהם כי אם הציבור החרדי היה הולך כמו סאטמר אבוי עלינו והיינו סובלים קשות כמו פליטים במחנה פליטים מזל ונס גדול שיש מנהיגים אמיתיים עם שכל ישר שלא הלכו אחריהם והם גדולים וחכמים והם תישעים וחמש אחוז מהרבנים אז סאטמר זה אסון ליהדות החרדית בארץ ישראל בכל מיני תחומים העיקר באמריקה הם רצים לבחירות שם למרות שתקציבים עוברים לבתי ספר חילונים שמלמדים שם כפירה ויש שם הרבה יהודים

  נתן |
  הגב