"התובעות – רפורמיות שאינן קשורות לתחנה"

בתחנת הרדיו החרדית מגיבים לאישור התביעה הייצוגית ע"י בג"צ: "נוכיח כי לא הייתה כל פגיעה חלילה בציבור הנשים" {'קול ברמה':}

המערכה המשפטית של 'קול ברמה': ביום שאחרי אישור הגשת התביעה הייצוגית ע"י בג"צ, מגיבה תחנת הרדיו החרדית-ספרדית להתפתחויות ומאשימה את העותרות במניעים זרים.

"צר לנו על החלטת בית המשפט אך יש לזכור כי מדובר על תובענה הנוגעת לתקופה שלפני כחמש שנים. מאז התבצעו ברדיו מספר תהליכים יחד עם הרשות השנייה ובית המשפט סמך ידו עליהם. יחד עם זאת בית המשפט קיבל את עמדת הרדיו בנקודה מרכזית וקבע כי לא ניתן להשית על הרדיו קנס כספי ללא הוכחת נזק", נכתב בהודעה לתקשורת מטעם התחנה.

בתחנה הוסיפו כי "בהתחשב בעובדה כי מגישות התביעה הינן נשים רפורמיות שאין בינן לבין הרדיו או לבין למאזינותיו דבר וחצי דבר והן בוודאי לא מהוות חלק מקהל המאזינים הטבעי שלו. קול ברמה הינו רדיו חרדי הפועל בהתאם להנחיות גדולי ישראל תוך שמירת כבוד הנשים מעמדן והאדרתן בהתאם לעמדת ההלכה החוק והנורמות המקובלות וכך ימשיך לפעול גם בעתיד.

אנו בטוחים כי בהמשך הדיון המשפטי יוכח כי בניגוד לעמדתו המתיימרת של ארגון קולך לייצג את קהל מאזינות הרדיו הרחוק מאוד מהשקפתו הדתית, לא הייתה כל פגיעה חלילה בציבור הנשים".

כזכור, מוקדם יותר פרסמנו כי שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, אישר אמש הגשת תביעה ייצוגית בסך 104 מיליון שקל נגד תחנת הרדיו 'קול ברמה' בשל הדרת נשים שהייתה נהוגה בה בתחילת דרכה כאשר היא מנעה מנשים לעלות לשידור – כך מדווח האתר 'ניוז 1'.

את התביעה יגיש הארגון 'קולך' – ארגון הגג ששל הפמיניסטיות הדתיות.

תסבוכת משפטית. אירוע של תחנת הרדיו
תסבוכת משפטית. אירוע של תחנת הרדיו

דנציגר התיר ל'קול ברמה' לערער אך ציין כי "מצאתי לנכון להביע כבר בפתח הדברים את תחושת המיאוס ושאט הנפש מקיומה של תופעה זו, אשר נדמה שרק הולכת ומתרחבת, באותם מקרים שבהם היא עולה כדי הפליה אסורה".

השופט דחה את טענת התחנה לפיה נשים היו חופשיות להאזין לשידוריה."הרי גם אם נשים יכולות להאזין לשידורי התחנה הן לא היו רשאיות לקחת חלק בפעילות הנכללת בשידורים. האם ניתן לומר כי פרקטיקה זו אינה מהווה הפליה לכאורה? ברי בעיני כי התשובה לשאלה זו היא שלילית. אין ספק כי כחלק מהשירותים שאותם מספקת תחנת הרדיו למאזיניה נכללת האפשרות של המאזינים להשתתף בשידורים ולהביע את דעתם, זוהי 'פעילות' ('שירות') שהתחנה מציעה. אשר על כן, חסימתה של אפשרות זו בפני נשים בשל היותן נשים – ככל שתוכח – בהחלט עשויה לעלות כדי הפליה אשר חוק איסור הפליה חל לגביה".

בנוסף לקרב המשפטי שצפוי לה סביב התביעה, התחנה חויבה בהוצאות משפט ע"ס חמישים אלף ש"ח

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.