התוועדות – שידור שחשוב להכיר, בתצורה שזמינה בכל זמן

"כאן" תאגיד השידור הישראלי, מציע לכל גולש באתר האינטרנט שלו מאגר כמעט אין סופי של מידע נהדר ונעים להאזנה, במקטעים לשמיעה מיידית המכונים "פודקאסטים", בנושאים שונים ומגוונים.

הפעם נעסוק בתכנית "התוועדות", בהנחיית העיתונאי ואיש הרדיו המרתק מנדי גרוזמן. תכנית השיחות הלילית עוסקת בעולמם הפנימי ובחדשות – קטנות כגדולות – של אנשי הדת במגזר החרדי – מכל הזרמים וקצוות האוכלוסייה.

מה הם הפודקאסטים של תאגיד השידור "כאן"?

המילה הלועזית "פודקאסט" מתארת, למעשה, תכנית מוקלטת (כמו תכנית רדיו), אשר מובאת להשמעה בלחיצת כפתור מעל רשת האינטרנט. באתרים המציגים פודקאסטים, תוכלו למצוא ממש רשימות ארוכות של מקטעים להשמעה מיידית, באורכים שונים (החל מעשר דקות ועד לדוגמה שלנו – תכנית "התוועדות" שאורכה כשעתיים – ואף יותר) ובנושאים מגוונים.

באתר של "כאן" ניתן למצוא שלל פודקאסטים כמעט בכל נושא, כגון – פודקאסטים מדעיים לילדים, פודקאסטים בנושאי אקטואליה ותרבות – ועוד רבים. האפשרות לנווט בין הפריטים השונים היא נוחה במיוחד, באמצעות מנוע סינון המאפשר אפילו איתור פודקאסט להשמעה לפי משך הזמן והנושא. כך למשל, הפודקאסט "התוועדות" מופיע תחת סינון "לא מוגבל בזמן" ונושא "יהדות". בעולם מתקדם של אינטרנט בכף היד – נפלא להאזין לפודקאסטים בנושאים מעניינים – בבית, מחוץ לבית, ואפילו בנסיעה ברכב.

התוועדות – שיחות עומק אל תוך הלילה

בסדרת הפודקאסטים המכונה "התוועדות", מראיין העיתונאי מנדי גרוזמן מגוון נרחב של אנשי דת ורוח מן המגזר החרדי בעלי מאפיינים שונים, ומקיים איתם שיחות עומק בנושאים אקטואליים ובנושאים על זמניים, שתמיד מעניינים. התכנית משודרת גם ברדיו – בערוץ "מורשת", בכל יום חמישי בין השעות 23:00 עד 01:00 בלילה. התכנית משודרת בכל ליל חמישי מאז תחילת השנה שעברה, ומאזינים לה רבים מבני המגזר הדתי – מסורתי – חרדי, על הזרמים השונים בה. השיחה קולחת בעניין רב, והנושאים המכוסים בכל פרק (אורך כל פודקאסט הוא כמעט שעתיים) הם רבים ומרתקים. הנה כמה מן הנושאים עליהם דובר בשיחות האחרונות בתכנית:

תכנית "התוועדות" מתאריך 4 בינואר –

סיקור מעניין במיוחד על תיאטרון היידישפיל, המציג גרסאות ייחודיות לשירים אקטואליים וחדשים – ביידיש, ועוד.

תכנית "התוועדות" מתאריך 11 בינואר –

בתכנית הלילה של יום חמישי ה – 22 לדצמבר, נערכה שיחה אל תוך הלילה בנושאים שונים, ביניהם: כיצד מתמודדים עם ילד שאיבד את דרכו והוא, למשל, מדליק סיגריה בשבת? עוד, נסקרים בסדרה המיוחדת של עולם בעלי המלאכה במגזר החרדי מכין הקיגלים מוטי כהן, ומסביר מדוע חשוב לאכול את הקיגל לצד מלפפון חמוץ…

תכנית "התוועדות" מתאריך 18 לינואר –

במהלך שעות השידור בליל חמישי זה, רואיין הרב יעקוב קופרמן ורואיין בעניין פטירתו של הרב מנדל מרוזוב בניו יורק בגיל 101; נסקרה ההצגה סוליקה, עליה סיפר קרוזמן כי היא ה"כנר על הגג" של הספרדים; עוד, רואיין הרב מנדי לפרוביץ' בנוגע ליוזמה של לימוד משותף של תורה לבני זוג. בנוסף, סקירה של סדרה מרתקת – עולם בעלי המלאכה של העולם החרדי, והפעם, על השדכניות העוסקות במלאכת הקודש של מציאת זיווג עבור הצעירות והצעירים בני המגזר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.