התוכי המדבר ושטר 20 אירו שפיענח את הגניבה של חצי מיליון בנתניה

איך הפכו 29 אירו שנתפסו במכנסיים לפענח גניבה של 500,000 ₪.ומה היה עונשו של גנב תוכי מדבר יקר ערך.

בחיפוש שערכו בביתו של צעיר משוטרי היחידה ללוחמה בפשיעה מתחנת המשטרה בנתניה ולוחמי יחידת צבר של מג"ב מרכז בן 24 תושב העיר נתניה. על פי החשד שהיה בידי השוטרים הצעיר היה מעורב בהתפרצויות לבתים וגניבת רכוש. בחיפוש אותר מחשב נייד ותוכי מדבר יקר ערך. כשהחשוד שנלקח לתחנת המשטרה לחקירה, ביצעו עליו השוטרים חיפוש ומצאו במכנסיו שטר אחד של 20 אירו.

השטר הזה היה המפתח שפיענח את התעלומה. הכל החל כאשר לפני כשבוע דווח בתחנת המשטרה בנתניה על התפרצות לאחת הדירות במרכז העיר וגניבת כספת שהכילה 500,000 ₪ בשטרות שונים, וכן תכשיטים יקרי ערך. בעקבות מספר פעולות חקירה מאומצות ואינטנסיביות שערכו שוטרי היחידה ללוחמה בפשיעה עלה קצה חוט אפשרי לפתרון התעלומה. בעקבות זאת בוצע לפני כשבוע חיפוש בביתו של הצעיר כשבמהלכו נמצא מחשב נייד, תוכי מדבר ושטר כסף של 20 אירו.

כשמצאו השוטרים פנו החוקרים לבעל הממון ושאלו אותו האם במקרה יש ברשותו צילומים של שטרות הכסף אותם חסך. בעל הכספת ביקש לחשוב ושב כשבפיו תושבה, הוא אומנם צילם את השטרות אך עשה זאת כשהם בחבילות ולכן רואים בתמונות רק את השטרות הראשונים. השוטרים ניגשו לביתו, לקחו את הצילומים וכשהביטו בהם עלה חיוך על פניהם, מספרו הסידורי של השטר הראשון היה זהה למספר הסידורי על גבי השטר שנמצא במכנסיו של החשוד.מכאן ועד הגשת כתב האישום הדרך הייתה קצרה.

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט סופרה השתלשלות המקרה.הנאשם פרץ לבית, חתך את סורגי החלון, שבר את התריסים ונכנס פנימה. לאחר מכן גנב הנאשם מהבית כסף מזומן בסך של 500,000 ₪, אשר כלל כסף מזומן ישראלי, 10,000 דולר, 8,000 אירו, שני שטרות של דולרים אוסטרליים בסך 70 דולר, 25,000 רובל וכן טבעת, שעון יהלומים, תליון עם יהלומים וזוג עגילים.אבל מה עם התוכי המדבר יקר הערך?

כנגד הנאשם הוגשו שני כתבי אישום נוספים, הראשון גניבת תוכי שמדבר וגם על גניבת מחשב לאחר שעלה כי המחשב נגנב בהתפרצות לאחת הדירות בעיר.

כשנחקר החשוד איתרו החוקרים תלונה מתושב נתניה שציין כי התוכי המדבר שלו ששוויו אלפי שקלים נגנב, הוא הוזמן לתחנה לזהות את בעל הכנף וכשהשניים נפגשו החלו לשוחח ביניהם.

צילום פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.