התוצאות מהצד החילוני: ההפגנות הזיקו לאינטרס החרדי

כעת, אחרי ההפגנות הסוערות ביום חמישי, הגיע הזמן לבחון את ההשלכות של המאבק שעבר אל צמתי הרחובות הראשיים.
בפלג הירושלמי משוכנעים כי הדרך הזאת של ההפגנות תוכיח לממסד החילוני כי לא כדאי להם להתעסק עם החרדים, וכל ניסיון שכזה יבעיר את המדינה. גם הפרשן יעקב ריבלין שבימים כתיקונם אינו נחשב אוהד גדול של הפלג, הצטרף לתזה הזו, שההפגנות עשו מה שלא עשו כל מהלכי השתדלנות של יהדות התורה.
ניתן להתווכח על על האמירה הזאת, משום שאין ספק שהכח החרדי כשהוא בא לידי ביטוי בהפגנות יש בו כדי להרתיע את הממסד, השאלה הגדולה היא העיתוי. האם עכשיו זהו הזמן לצאת להפגין ולהשתמש בנשק יום הדין או שעדיף לשמור אותו למצב של אין ברירה.
בצד החילוני התשובות הם ברורות למדי. כותרות העיתונים ביום שישי נצבעו התמונות של בחורי ישיבה מתפרעים מול השוטרים, בשילוב ציטוטים הזויים על פלוגות מתאבדים ועוד אמירות מופרכות.
הכותרות האלו הביאו נזק עצום למגזר החרדי, ונתנו ללפיד את החבל שהוא כל כך ייחל לו.
לפיד לא חיכה הרבה וכבר אתמול התחייב בראיון ל"פגוש את העיתונות", כי אם לא יתקבלו הסנקציות הפליליות – סיעת יש עתיד תפרוש מהקואליציה.
ההפגנות יחד עם עצירת התקציבים מחזירים את לפיד למקום שהוא הכי אוהב להיות בו, ומה שהכי בעייתי זה, שהתמונות הקשות מהעיתונים וכלי התקשורת, נותנים לו רוח גבית אדירה להקשיח עמדות, ומסנדלת את נתניהו, שלא יוכל לסרב, נוכח גל האחימות של החרדים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אהאספסוף המוסת של מחבלי עץ הפאנטיים מוביל את היהדות החרדית לקאטסטורופה, למרות הכל יש לזכור שהמהניג שלהם חוסל ולא יתפוס את ההנהגה עד עולם , ואולי כל זה היה שווה בשביל החיסול

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. זה לא יעזור מה שנעשה בשביל החילונים הם לו יאוהבו אותנו, הם רוצים אותנו חילונים כמוהם או שנלך למדינה אחרת, די להתיפיפות נתחיל ללחם על האמת שלנו בלי גמגום רק כך נצליח,

    שמרלה |
    הגב