התושבים החילוניים התרגשו: "מקוה טהרה נבנה בישוב"

חן של קדושה
מקווה חדש ומפואר נבנה בלב הישוב החילוני חיננית שבשומרון, על פי דרישת התושבים * נציגי ארגון 'טהרת הבית' שנרתמו לבקשה ובנו את המקווה: "זוהי זכות עצומה לעם ישראל כולו".

בין הבתים הקטנים והשבילים הפסטורליים של הישוב ריחנית שבצפון השומרון, קבע לו לאחרונה את מקומו מבנה נוסף, צנוע אך נאה ומכובד, ובחזיתו מתנוסס השלט: מקווה חיננית.

קיומו של מקווה טהרה בישוב חיננית הוא לא מובן מאליו. הישוב חיננית הוא ישוב כפרי קהילתי אשר תושביו אינם נמנים על ציבור שומרי התורה והמצוות ומקווה טהרה מעולם לא היה קיים במקום. אך לפני כשנה, רוח טהרה חדשה אחזה בתושבים, והם החליטו לפעול להקמת מקווה טהרה ביישובם הקטן.

התושבים פנו אל נציגי ארגון 'טהרת הבית', אשר נרתמו מיד למען מצוה גדולה וחשובה זו. עלות הקמת המקווה הוערכה בכמיליון שקלים, ונציגי 'טהרת הבית' פעלו במרץ וגייסו את הסכום הנדרש, ליוו מקרוב את כל תהליך הבניה בדאגה ובמסירות, ובס"ד תוך שמונה חודשים בלבד, עמד ה מקווה החדש והמפואר על מכונו.

המקווה החדש בנוי בסטנדרטים גבוהים הן מבחינת דקדוק ההלכה והן מבחינת פאר ושכלולים חדשניים. "קיומו של מקווה כאן בישוב", אומרים ב'טהרת הבית', "מחזק בלב כולנו את ההרגשה שנצח ישראל לא ישקר. זה מרגש מאוד לראות ישוב שאנשיו רחוקים לכאורה מחיי תורה ומצוות, משתדלים ומתאמצים להרבות קדושה וזהות יהודית למען הדורות הבאים, זהו זכות עצומה שתעמוד בוודאי לעם ישראל כולו".יו'ר טהרת הבית הרב יחזקאל מוצפי נושא דברים בחנוכת הבית
יו'ר טהרת הבית הרב יחזקאל מוצפי נושא דברים בחנוכת הבית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.