התושבים מתלוננים: ריח ה"בואש" – בלתי נסבל

"אנשי 'הפלג הירושלמי' כבר חזרו לבתיהם, אך תושבי אזור גשר המיתרים נשארו עם הצחנה", מתלונן תושב האזור. אתמול היתה הפעם הראשונה שבמשטרה השתמשו עם החומר נגד המפגינים החרדים

תושבי אזור גשר המיתרים בירושלים מתלוננים על מפגע תברואתי חריג מסוגו. ריח ה"בואש" שהותז אתמול על המפגינים במהלך פיזור הפגנת 'הפלג הירושלמי' בכניסה לעיר, מעלה צחנה איומה בכל האזור.

"המפגינים כבר מזמן בבתיהם, ואילו אנחנו נשארנו עם המחנה", אומר לנו תושב קריית משה הסמוכה. באזור גשר המיתרים עוברים עשרות אלפי איש כל יום, ובסמוך לו נמצא קניון סנטר 1 החרדי וקריית משה.

מכונת ההתזה, או בעגה המשטרתית "מכתזית" עם נוזל ה"בואש", היא פיתוח ישראלי מ-2008 שנועד לפתור את בעיית ההפגנות הסדרתיות בבילעין, שם נוסתה הטכניקה על המפגינים והוכחה כיעילה יותר מכל אמצעי אל-הרג אחר לפינוי הפגנות.

בהפגנות החרדים המשטרה לא ממהרת להשתמש בחומר. לרוב המים הכחולים שמותזים אינם מכילים ריח, אלא רק צבע. אלא שאתמול המשטרה היתה נחושה לפתוח שוב את הכניסה ואת היציאה מהעיר ואף להגביר את אי הנעימות להשתתף בהפגנות הפלג הירושלמי, ולכן החליטה להשתמש בטכניקה הזאת גם בהפגנה אתמול.

מדובר בחומר אורגני ולא כימי שאינו מסוכן, אך כזה שנספג בעור ומדיף ריח רע למשך הרבה מאוד זמן ומקלחות רגילות אינן מסייעות כדי להיפטר ממנו. ישנן כמה שיטות להיפטר מהריח, המרכזית שבהן היא על ידי מי מלח.

כאמור, כעת מי שנותר עם כל הצחנה באזור הם עשרות אלפי החרדים – ולא רק – שעוברים כל יום וגרים באזור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.