התחזית: בחמישי שלג בירושלים ובהרי המרכז

 כפי שכבר פרסמנו אמש  ירושלים צפויה להתכסות בלבן. בסוף השבוע תחדור סופה עזה לאזורינו  צפוי לרדת בהרי המרכז בין ליל חמישי לשבת, לפי הנתונים האטמוספריים החזויים שהתעדכנו הבוקר. השלג צפוי לרדת בפסגות הרי בית אל, הר גילה, גוש עציון, חברון וקריית ארבע במהלך שעות הבוקר המוקדמות של יום חמישי, ולהצטבר על הקרקע לקראת יום שישי.

בירושלים צפויים פתיתי שלג באוויר משעות הבוקר  של יום חמישי  עם ההתקררות הנוספת הצפויה, גם  צפויה הצטברות של השלג לקראת יום שישי.

במועצה האזורית גולן נערכים לסופת השלגים שתגיע לאזור ביום רביעי.

בכנרת נערכים לקראת מזג האוויר הסוער: הספינות עוגנו.

 בעיריית אלעד נערכים לקראת הסופה, ראש העיר פרוש הנחה את צוותי העירייה להעריך לקראת הסופה.

בבתי החולים נערכים אף הם לקראת הסופה, ד"ר חוסיין עאמר, מנהל חדר המיון במרכז הרפואי זיו, מוסר כי חשוב להקפיד על מספר כללים למניעת פגיעות עקב מזג האוויר הקר וירידת חום הגוף בעיקר בקרב פעוטות, ילדים וקשישים הרגישים יותר לטמפרטורה נמוכה. חשוב מאוד להקפיד ולשמור על טמפרטורה מתאימה בבית ועל לבוש מתאים בחוץ. כמו כן, יש לשתות הרבה מים במיוחד במזג אוויר קר בכדי לא להגיע למצב של התייבשות.

משטרת-ישראל נערכת לקדם את  מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים, הכוחות יערכו בצירי התנועה, מוקדי ה- 100 יתוגברו, עדיף להגיע טיפה מאוחר- אבל בשלום.

 

במשטרת ישראל נערכים לקראת הימים הבאים בהם על פי הערכת חזאים יפקוד את ישראל מזג אוויר חורפי שיכלול גשמי ברכה מרובים.

הערכות החזאים כוללות טמפרטורות נמוכות במיוחד,רוחות עזות וכמויות גשמים גדולות ואף ירידה של שלגים במקומות הגבוהים.

כוחות המשטרה במחוזות השונים החלו בהערכות מקיפה על מנת לסייע לתושבי המדינה בכל מקרה בו הם יתקלו בקושי כלשהו.

במשטרה מציינים כי לאור אירועי העבר ניתן לצפות לחסימת צירים ברחבי הארץ כתוצאה משיטפונות, קריסת עצים ופגיעה בתשתיות ברחבי הערים.

הערכות המשטרה כוללת הכנת כוחות מתוגברים שיגיעו לצמתי דרכים בהם הם ידרשו כתוצאה מפגעי מזג האוויר,תיגבור משמעותי של מוקדי -100  והערכות מצב בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים: רשויות מקומיות, כיבוי הא וההצלה, מגן דוד אדום, חברת חשמל ואחרים וזאת כדי לשמור על שגרת החיים בצורה הטובה ביותר.

כאמור מוקדי ה- 100 יתוגברו על מנת לתת מענה לפונים, משמרות השוטרים יועבו בכוח אדם, ויחידות המתנדבים העוסקות בחילוץ יערכו וישמשו ככוח כוננות לאירועים.

כידוע אחת האתגרים המייחדים מזג אוויר מורכב כפי שצפוי יהיה להגיע בימים הקרובים הוא הנהיגה בכבישים.במשטרת ישראל מציינים כי במקרה בו יהיו עומסי תנועה כבדים ברחבי הארץ, מומלץ לנהגים שאינם חייבים להגיע לאזור מסוים ברכבם לא להגיע בהם, אלא להשתמש בתחבורה ציבורית.

משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה,לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.מניסיון העבר, המשטרה קוראת לכלל הציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

כמו כן, ציבור הנהגים נקרא להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

במשטרת ישראל ממליצים לנהגים להיערך כבר היום עוד בטרם יחל מזג האוויר החורפי להכין את רכבם לנהיגת חורף.

להלן מספר עצות לנהיגת חורף בטוחה:

א.    בטרם הכניסה לרכב:

  1. חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.
  2. יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים מימי הקיץ.
  3. לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים.
  4. לנקות את פנסי הרכב- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

ב.    בעת הכניסה לרכב:

  1. כדאי להסיר פרטי לבוש מגושמים ( סוודר ומעיל ) הפוגעים בחופש התנועה של הנהג ועלולים למנוע מחגורת הבטיחות להיצמד לגוף הנהג ולהציל בעת הצורך.
  2. לאחוז את ההגה בשתי ידיים ( ממש כמו בטסט ) מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, בורות ובאמפרים המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש- עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.
  3. להימנע מחימום פנים הרכב יתר על המידה- הדבר עלול לגרום להירדמות הנהג. רצוי להשאיר חרך קטן פתוח בחלון הרכב על מנת לרענן את האוויר בתא הנוסעים ומנוע היווצרות אדים על השמשה.

ג.      בעת נהיגת הרכב:

  1. להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ובכלל זה בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות.
  2. שמירת מרחק מהרכב לפנים ולהתחיל לבלום עם הדלקתם של פנסי הבלם ברכב שנוסע מלפנים ולא להמתין לרגע האחרון.
  3. להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על קיום שיחות בטלפון הנייד ( גם אם יש דיבורית ) .
  4. לשמור על סבלנות וסובלנות כלפי הנוהגים סביבכם ולהימנע מתנועות פתאומיות בכביש, כל שכן ביצוע עקיפות בתנאי ראות קשים.
  5. שימו לב להולכי רגל – בחורף קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך, יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.
  6. שמירה על כללי הבטיחות ונהיגה נכונה יכולות להציל חיים, אנא מכם, סעו בזהירות!

 DSC_0013 DSC_0014 DSC_0017 DSC_0018

ד"ר עאמר מוסיף כי במזג אוויר כזה, בשל תנאי הראות הלקויים והכביש החלק, ישנו סיכון גבוה לאבד את השליטה על הרכב ולהיקלע לתאונת דרכים, לכן יש להקפיד על נהיגה בזהירות מרבית תוך הקפדה מלאה על כללי הנהיגה בחורף. לאלו שמתכננים להגיע לטיול בטבע, ממליצים במרכז הרפואי זיו לנקוט משנה זהירות ולהקפיד על לבישת ציוד מגן מתאים ובגדים חמים.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איזה כיף שיש לכם שלג,
  תתחילו לבנות בובות של שלג…
  תתחילו לבנות מזחלות כדי להחליק…..

  רבקה מלונדון |
  הגב