התחזית: שיא הסערה עוד לפנינו

על אף התמתנות הסערה היום, באמצע השבוע היא צפויה לשוב ובגדול. חשש מהצפות באזורים רבים בארץ {החורף נפתח בסערה}

השיא עוד לפנינו: לאחר הסערה החריפה אמש, נרשם היום מזג אויר נטול תופעות חריגות.

אולם, המערכת המשמעותית שפוקדת את המדינה תימשך גם בימים הקרובים. היום יירדו גשמים לפרקים מלווים בסופות רעמים יחידות ברוב האזורים, והטמפרטורות יהיו נמוכות מהרגיל לעונה.

ברביעי וחמישי הגשם יתחזק והוא יהיה משמעותי יותר. מירב המשקעים צפויים לאורך מישור החוף, ויש חשש ממשי מהצפות – לנוכח הקושי של מערכות הניקוז לנקז מים רבים כל כך שיורדים תוך זמן קצר – בעיקר בתקופה של תחילת החורף.

בשישי המערכת תרגע באופן משמעותי, כשעדיין יתכן גשם מקומי בעיקר בחלקים הפנימיים של הארץ. בשבת יהיה מעונן חלקית ונעים עם טמפרטורות ממוצעות לעונה.

כזכור, הבוקר דווח כי למעלה מ – 60 אלף בתים, בעיקר באיזור השרון, מנותקים גם הבוקר מחשמל בעקבות הסופה החורפית שהחלה אתמול.

הלילה הורה בית הדין לעבודה לעובדי החברה לחדול מהעיצומים באופן מיידי.

מנכ"ל חברת החשמל, עופר בלוך, האשים הבוקקר את עובדי החברה בהתנהלות בלתי ראויה. בראיון לגל"צ אמר בלוך: "העובדים שהיו בשטח עבדו שעות ארוכות וקשה מאד. היו מספר נקודות שחשנו שלא הכל מתנהל במהירות כמו שאנחנו רוצים שזה יתבצע. בנקודות מסוימות ארגון העובדים החליט לא להישמע באופן מלא להוראות שלי".

ואילו יושב ראש ועד העובדים בחברת החשמל, מיקו צרפתי, טען "להטיל את זה על עובדי חברת החשמל, זה הדבר הכי לא נכון שיקרה. זה בדיוק כמו שיבואו לחיילים במלחמת לבנון השנייה ובגלל שלא השקיעו בצה"ל יאשימו את החיילים – אז אותו דבר כאן. כשמישהו גורם לכך שמערכת תקרוס שלא יבוא בטענות לעובדים".

כך או כך, בחברת החשמל מבטיחים כי עד הצהריים – או לכל המאוחר הערב – יחזור הזרם למרבית חמישים אלף הלקוחות המנותקים בעיקר מהשרון והשרון הצפוני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.