התחממות בגבול הדרום: 7 מחבלים נהרגו – עשרות חצו את הגדר

רצועת עזה על סף תבערה: במהלך ההפגנות על גדר המערכת נורו כשבעה מחבלים בגבול הרצועה ועשרות נפצעו, בלוני תבערה אותרו בירושלים ובית שמש, ליברמן מאיים לעצור את אספקת הדלקים

רצועת עזה על סף תבערה: במהלך ההפגנות על גדר המערכת נורו כשבעה מחבלים בגבול הרצועה ועשרות נפצעו, בלוני תבערה אותרו בבית שמש ובירושלים ובלון גז מחובר לבלונים באשכול. בנוסף, כ-20 מחבלים פרצו את הגדר לאחר פיצוץ מטען על הגדר.

לאור ההתחממות ברצועה, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב כעת בחשבון הטוויטר שלו כי "כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, כולל שיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול הישובים הישראלים, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועת עזה".

כ-14 אלף מתפרעים הגיעו אתמול למספר מוקדים לאורך גבול הרצועה והשליכו מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה: כוחות צה"ל הגיבו בירי ובאמצעים לפיזור הפגנות. במהלך הפרות הסדר הניחו מחבלים מטען על גדר הביטחון שפער חור שאיפשר לכ-20 מחבלים להיכנס לשטח ישראל. כוח צה"ל פתח באש ורוב המחבלים חזרו על עקבותיהם, אך ארבעה מהם הצליחו לחצות את הגדר ולהתקרב – עד למרחק של מטרים ספורים – בתגובה ירו צלפי צהל באות מחבלים. אחד משבעת הפלסטינים שנהרגו אתמול בהפגנות בגבול רצועת עזה הוא אחמד אבו נעים – אחיינו של ראש מערך הביטחון של חמאס, תוופיק אבו נעים ‎

במהלך השבת זוהו מספר אירועי חציה של גדר המערכת ברצועת עזה. בכלל האירועים החשודים היו במעקב מרגע חצייתם, וחזרו מיד לשטח הרצועה", נמסר מדובר צה"ל. "בנוסף, ישנו חשוד שחצה את גדר המערכת מצפון רצועת עזה, נעצר סמוך לנקודת החצייה ללא נשק והועבר לתחקור כוחות הביטחון".
הבוקר אותר מטען חבלה המחובר לבלון במושב במועצה האזורית אשכול. המטען הוסתר בתוך דגם מקרטון. הוא אותר על ידי הרבש"צ ונוטרל על ידי חבלן ללא נפגעים או נזק. שירותי הכבאות וההצלה עדכנו כי 4 שרפות בעוטף עזה טופלו על ידי צוותי כיבוי, קק"ל ורשות הטבע והגנים יחד עם רבש"צים מקומיים: "כל השרפות בשליטה".

במשטרת ישראל התקבל דיווח על בלון תבערה שנמצא בחניון מרכול בגבעת ברנר. הבלון כובה על ידי אזרח. כוח של משטרת ישראל נמצא במקום.
ממשטרת ישראל נמסר כי בכל אירוע של חפץ חשוד או בלון תבערה יש להתקשר למוקד 100 של משטרת ישראל ולהתרחק מהמקום עד לסיום טיפול חבלני המשטרה בחפץ החשוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.