"התחננתי לרב שלא יזרוק אותי מהישיבה"

בעקבות הסערה סביב דבריו של הרב יהודה רבי כי בחורים התגייסו לצה"ל בגלל "ציידים" מבהיר הבחור "הרב לא הסכים להשאיר אותי בישיבה, המשפחה לחצה שאתגייס"- האזינו

סערה ציבורית עקב עדותו של חייל חרדי בצה״ל שהפריך את הטענות שהוצגו בעצרת הגיוס במנהטן על ידי הרב יהודה רבי מישיבת "נחלת משה"  מהן עולה כי הוא פותה על ידי הצבא כתלמיד ישיבה, לדברי הבחור הוא נזרק מהישיבה כאשר המשגיחים בישיבה מצאו אצלו פלאפון לא כשר.

בשיחה שקיים מגיש המהדורה המרכזית ב"קול ברמה" אמר הבחור ר׳ (שמו המלא שמור במערכת) כי הצבא גייס אותו כיוון שנזרק מהישיבה למרות שהתחנן בפני ראש הישיבה לשמור עליו במסגרת הישיבתית. הנושא מעורר דיון עז בתקשורת החרדית לגבי מדיניות הרחקת בחורים מהמסגרת הישיבתית.

 

״התגייסתי כי הצבא חייב אותי, הייתי בלי ישיבה וגייסו אותי, לא לקחו אותי מהישיבה ואף אחד לא פיתה אותי זו החלטה אישית שלי העיפו אותי מהישיבה ואמרתי לרב רבי שישאיר אותי כדי שלא אתגייס , ההורים רצו שאלך לצבא ולא רציתי.״ מספר ר׳.

״אמרתי לרב רבי שישאיר אותי והוא לא הסכים כי תפס אותי עם סמארטפון, אמרתי לו קח את המכשיר ותשבור אותו והוא לא הסכים, אמרתי לרב רבי שאם הוא מוציא אותי אני הולך לצבא. הוא אמר שפיתו אותי להתגייס וזה לא נכון .

אני עושה שנתיים שירות בנחל החרדי, לא יצרתי קשר עם הרב ותמיד היה לי בתכנית ללכת אליו ולומר לו שזה על הראש שלו, התחננתי שלא יוציא אותי מהישיבה והוא התעקש לא להשאיר אותי.

לא היה כלום עם "ציידים" וגייסים, שום בחור לא גויס בניגוד לרצונו, הבחורים עזבו את הישיבה והתייגסו אחרי חצי שנה, אני חוזר ואומר הרב רבי הוציא אותי בגלל טלפון, באתי אליו בערב יום כיפור ואמרתי לו שאם אני לא בישיבה המשפחה תלחץ אותי להתגייס, הוא לא ניסה לעזור לי .

אני כיום דתי ושומר תורה ומצוות, הרב רבי אמר לי שאם אני מתגייס עדיף שלא אלך לפלוגה דתית.

כאמור עדות כואבת שמעלה נושא רגיש וטעון כל כך לסדר היום הציבורי.

האזינו לשיחה המלאה.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בשורש -

  פייק ניוז? יש לי פרטים חדשים: למרות הכחשות ראש ישיבת "נחלת משה" הגאון הרב יעקב בן נעים כי תלמידיו התגייסו לצה"ל, וטענותיו במכתבו לאדמו"ר מסאטמר שליט"א – שנחשף לראשונה כי כל נאומו של ה'משגיח קטן' בישיבה, הרב יהודה רבי, "בדוי מן הלב" .

  בעקבות מכתבו של ראש הישיבה, בו נטען כי השמות שהציג המשגיח לא קיימים ולכאורה הומצאו על ידי המשגיח, זימן האדמו"ר מהר"י מסאטמר את עסקני הפלג הירושלמי, ששוהים עדיין בארה"ב, זאת על מנת לברר את אמינות טענותיו של הרב בן נעים.. העסקנים, כך נודע שאישרו בפני האדמו"ר כי אכן הרב רבי שליט"א לא ציין בדבריו את השמות האמיתיים של הבחורים שהתגייסו מישיבת נחלת משה, וזאת כדי לא לעשות "שיימינג" ולביישם, אבל הם התגייסו.

  העסקנים גם הציגו בפני האדמו"ר רשימת שמות של תלמידי ישיבת "נחלת משה" שהתגייסו לצה"ל בשנה החולפת. ברשימה, כך נודע לי, מופיעים פרטים אישיים של הבחורים, מקום מגוריהם ותפקידם היום בצה"ל. כמו כן, הוצגו בפני האדמו"ר מסמכים המעידים כי הבחורים אכן למדו עד לשנה האחרונה בישיבת נחלת משה.. גורמים המעורים בפרשה ציינו בשיחה כי האדמו"ר "הודה לעסקנים וחיזק את ידיהם בפעילות נגד גיוס בני ישיבות לצה"ל".

  עוד מסרו הגורמים כי "האדמו"ר ביקש מהנוכחים לשלוח את ברכתו לרב יהודה רבי שליטא שבזכות פעולותיו המצילות בחורים מגיוס, יזכה מיד בפרנסה בשפע", וכי "זה נסיון שמציבים לו מלמעלה וחייבים לא להתייחס אלא להמשיך הלאה ביתר שאת ובכל הכוח" כך לדברי האדמו"ר.

  וידוע שראש הישיבה שלח יום שלישי מכתב מיוחד לאדמו"ר מסאטמר, בו שיקר וטען כי כל נאומו של המשגיח – הינו "בדיה". "כל תלמידינו לומדים ומתעלים כולם בני עליה ואף אחד לא יצא לצבא בגלל גייסים או פיתויים בלשכת הגיוס. והכל בדוי מן הלב" כתב. אבל זה כתב בגלל הלחץ של פלג בני ברק שמשקרים ואומרים כאילוי אין גזירת גיוס, אבל היום כולם כבר מודים שיש חידוש גזירת גיוס השמד.

  למדן |
  הגב
 2. החכם

  ביררתי הענין ובחורים מהישיבה התגייסו, וכנראה שהראש ישיבה משקר עכשיו משום לחצים (מפלג השמד) . אבל הגאון הרב יהודה רבי לא שיקר, זה נכון שהוא החליף את השמות כדי לא לבייש המשפחות של החרדקים, אבל כל הסיפורים הם אמת לחלוטין. כבר מפורסם שהרב ראבי לא נתן שמות אמיתיים כדי לא לעשות שיימינג עליהם אבל הבחורים לצערינו כן התגייסו מהישיבה, ולכן הצבור צוחק לכם על הלוקשים וההסתה נגד הרב ראבי שאתם מנסים לעשות.

  בקיצור כל הסיפורים נכונים והרב רבי סיפר את זה בשמות בדויים בכדי שלא לביישם. פשוט בשביל לא לפגוע במי שסביבם. הרי אם היה משתמש בשם האמיתי, הייתם צועקים שהוא פוגע בהם, נכון?

  ביררתי כל הענין - כל הסיפורים נכונים. כנסו דחוף..................... |
  הגב
  • איזו הסתבכות.

   כמה הסתבכויות יש להם לפלג הזה. בחינוך התברר שהמצב רק נהיה יותר טוב. בגיוס, יותר קל מאי פעם. בקו ההטרדות הם נדמו כי הבינו שזה נשמע רע. בקוי הנייעס הם יצאו רע. בשבועונים רע. בתקשורת, רע. בהחרמות שלהם רע. בשידוכים מחירם רע. ברישום לישיבות שלהם, רע. בבתי הספר שלהם בעיות על בעיות מחוץ ומבפנים. בארץ יצאו קטנים בחו"ל עוד יותר. אז מה טוב שם? למה הם יצאו לכל הבלאגן הזה שהוציא אותם כל כך רע.

   אלי |
   הגב