התחקירנית החרדית מודה: "הסדרה הוציאה את הגבר החרדי זוועה, כפרזיט שלא עוזר בבית"

תחקירנית ערוץ 10 דידי שור היא חרדית בת 29, נשואה, אם לשניים, כבר עם עליית הפרומו של 'החרדיות' הותקפה בקבוצות ווטסאפ חרדיות. בראיון ל'ידיעות אחרונות' היא מתוודה כי אכן היו סילופים.

אחת מעמודות התווך של הסדרה החדשה של אמנון לוי 'החרדיות' – היא דידי שור חרדית שעובדת כתחקירנית בתכנית.

שור  הכינה את עצמה נפשית למתקפה אך לזה היא לא ציפתה, הטרדות טלפוניות, הכפשות בקבוצות ווטסאפ חרדיות והעלאת תמונות שלה לרשת עם כיתובים לא נעימים.

בכתבה שמפרסמת הבוקר יפעת ארליך ב'ידיעות אחרונות' היא מסקרת בהרחבה את התגובות ברחוב החרדי כנגד  עורכי הסדרה שמואשמים בשנאת חרדים, בסילופים ובמניפולציות.

דידי שור. צ. פייסבוק
דידי שור. צ. פייסבוק

דידי שור היא  חרדית בת 29, נשואה, אם לשניים, כבר עם עליית הפרומו, הותקפה בקבוצות ווטסאפ חרדיות. "התוכנית מבוססת על סילופים ושקרים ומי שאחראית להם היא דידי שור שמפילה בפח נשים חרדיות, מהתלת ומסתירה בפני הנשים את האמת מאחורי הסדרה", נכתב באחת ההודעות.

לדברי שור, "הגברים החרדים רגילים שרק גבר מייצג את הציבור החרדי, והנה באו להן נשים חרדיות והעזו לדבר בעצמן. יש כאן שוביניזם שמטרתו להחביא את הנשים המקסימות הללו, וגם תחושת בעלות על הייצוג במרחב הציבורי, שצריך לתחושתם להיות רק על ידי גברים. היו גם תגובות חיוביות, אבל כמובן שגם תגובות לא ראויות. זה התחיל כבר עם הפרומו, הפיצו תמונה עם תכתובת לא יפה עליי, שאני משתפת פעולה עם תוכנית שמסיתה נגד החברה החרדית. כשהחל העליהום על המרואיינות, זה כבר היה מוגזם. חלק מהמרואיינות קיבלו טלפונים והודעות מכוערות. אנשים שמתנהגים ככה מקדשים את המגזריות החרדית על פני מצוות מהתורה כמו איסור לשון הרע ורכילות".

המרואיינות של הסדרה מצאו את עצמן תחת מתקפה עזה  מצד משפחותיהן,  "הרימו טלפון למערכת כדי לאיים שנוריד אותן מהסדרה", מספרת שור. "ואני אומרת: אמא שלך/אחותך היא אישה עם דעה משלה, היא אדם בוגר ובהתייעצות עם בעלה והרב הסכימה להתראיין. מי אתה שתחליט בשבילה?"

שור מודה כי התכנית אכן השחירה את החרדים וכי גם בעלה הסתייג מקטעים שהובאו בפרק הראשון של הסדרה "בעלי ישב וצפה בפרק הראשון, וחש גם הוא אי־נוחות מההגדרה שלו כ'גבר החרדי הפרזיט שלא עובד ולא עוזר בבית', בעוד שהסדרה לא יכולה הייתה להצטלם אם הוא לא היה מבשל בשבתות ונמצא עם הילדים בימי הצילום הארוכים. הוא תומך בי לגמרי והוא זה שדוחף אותי להעז ולהצליח".

שני הקרוב – החרדיות פרק שני

‎Posted by ‎פנים אמיתיות עם אמנון לוי‎ on‎ יום רביעי 1 יוני 2016

שור מתוודה כי "הפרק הראשון אכן הוציא את הגבר החרדי זוועה, כפרזיט שרק לומד ולא עוזר בכלום בבית. אז קודם כל צריך לדעת שרק חצי מהחברה החרדית, כלומר רק הליטאים וקצת הש"סניקים בעקבותיהם, דוגלים בכך שהגבר רק לומד תורה ולא מפרנס. אצלנו החסידים זה ממש לא כך. אצל החסידים הרוב המוחלט מפרנסים בכבוד וקובעים עיתים לתורה, ומעטים מקדישים חייהם לתורה בלבד. בעלי, למשל, עובד. בישיבות הליטאיות חלק מהרבנים מחנכים לזה שזה לא כבוד לתורה שהגבר הלמדן ישטוף כלים. אבל זה רק בתיאוריה, במציאות זה לא מחזיק מים. האברכים שוטפים כלים ומוציאים את הילדים מהמסגרות כשהנשים עובדות. אנחנו נגיד את זה בפרקים הבאים".

לדידי יש הסתייגות מהאמירות בסדרה. "יש לי בעיה עם עמדה שמרחמת על האישה החרדית. זו נקודת מבט של רבים מהחילונים. אגלה לך סוד. גם לנו החרדיות יש אופציה להסתכל באותה רחמנות על החילוניות המסכנות שמבזבזות שמונה שנים מהחיים עם חבר שאפילו בחלומות לא מתכנן להציע להן נישואים, ובסוף זורק אותן, ואז הן יולדות לבד בגיל מאוחר

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שיקצה חבדניקית

  ממש לא מעניינת אף אחד, שתמשיך ללמוד תניא ולעבור על כל העבירות שבתורה תוך כדי.

  יהודי |
  הגב
 2. גברים חרדים? לא חשבתם על זה?

  הזוי!!
  למה שגברים חרדיים לא יתבעו את אמנון לוי? על הוצאת דיבה ?
  ואנחנו הנשים החרדיות – גם על שימוש וניצול של "מעמדינו הנמוך" כביכול לצורך רייטינג?

  באמת ש"הוציאו" את כולנו בצורה רעה גסה ונבזית, בשם הפמיניזם מותר הכל??!

  ברכה |
  הגב
 3. גועלית, מנסה להשמיץ את הליטאים ובכלל את לומדי התורה!
  מהרסייך ומחרביך ממך ייצאו!!
  נראה לי שאיזה גוף אנטישמי/רופרמי מימן את כל סרט הזוועה הזה, הוא לא מיועד לחילונים אלא לחרדים לתת להם תחושה לא נעימה ,מה החילונים חושבים עלי, אבל כולם כולל החילונים יודעים את האמת על יופי החיים החרדיים!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. הגיע הזמן שמשהו ירים את הכפפה ויעשה את אותו הדבר תחקיר על חילונים ותראו איך שהם צועקים גיןןלד
  ואחר כך נעשה דיון על שתי התכניות שלנו ושלהם

  דורון |
  הגב
 5. משעמם לו האמנון לוי הזה..מאיכפת לו מה קורה אצל החרדים??

  ישראל ישראלי |
  הגב