התינוקת הוחלפה "בטעות"

כמה רגעים לאחר שהניחה ילנה את התינוקת בתינוקייה החלו הבעיות, התינוקת נעלמה , וגם לאחר שנמצאה גילו באיחור של חודש מום { בהלה בבית החולים}

לקראת הלידה השנייה שלה ילנה הגיעה מוכנה ורגועה אחרי כל הבדיקות שעברה במהלך ההריון.

לאחר מכן הלידה עברה בשלום, אולם לזה היא לא ציפתה, כמה רגעים  לאחר שהניחה את התינוקת בתינוקייה החלו לצוץ הבעיות כפטריות לאחר הגשם. "התחלתי להתעורר כי שמעתי בכי של תינוק, קראו בכריזה "ילנה", ניגשתי, ואמרו לי 'לא קראנו לך, יש פה עוד ילנה'", היא שחזרה בשיחה עם חדשות 2 Online. "אמרתי לעצמי טוב, אני כבר פה, אני אקח את התינוקת. אבל כל האזור, איפה שהיא אמורה לשכב, היה ריק. לא היה שם תינוק אחד אפילו".

במחלקה החלה ספירה כללית לבדיקת התינוקת. כל התינוקות נספרו, זוהו מחדש אך למרבה הצער אחרי 15 דקות לא נמצאה האבידה. "התחילה המולה, התחילו לחפש אותה, אמהות אחרות הסתכלו עליי עמדו בשוק", סיפרה ילנה. "התחלתי לבכות וחשבתי כבר על הגרוע מכל".

 

הטעות התבררה לאחר מכן יולדת אחרת מאותו החדר עם שם דומה קיבלה את התינוקת של ילנה והרופאים התנצלו . "אני מסכים איתך שההרגשה היא נוראית", אמר לה הרופא. "כל מה שתגידי על איך את מרגישה, אפשר רק להבין את זה. אם יש כעס ודאגה, זה מובן. קרתה טעות. לפי הנהלים שעובדים – זה לא צריך לקרות".

 

אם חשבתם שבכך תמה הדרמה,  תחשבו שוב, לקראת השחרור הודיע הרופא לילנה: התינוקת בריאה לגמרי. אלא שבסוף השבוע, כשהתינוקת חלתה, גילו לפתע רופאי בית החולים מום מולד במערכת העיכול – וזה באיחור של חודש. "לפספס כזה מום זה רק אומר איך הם עושים בדיקות לילדים", אמרה ילנה. עכשיו כבר קשה לשכנע אותה לשוב לאותו בית חולים להמשך הטיפול.

 

מבית החולים העמק נמסר בתגובה: "בבית החולים קיימת הקפדה יתרה בנושא זיהוי תינוקות, וגם במקרה זה התבצע הליך הזיהוי, אולם חלה טעות אנוש מצערת שהתבררה תוך זמן קצר ודווחה להורים. מדובר במום נדיר ומורכב לאבחון שאינו מסכן את חיי התינוקת וניתן לתקנו בניתוח בגיל חודשיים. למרות מורכבות זו, אובחן המום על ידי הרופאים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.