מחדל ב'לניאדו' – היולדת קיבלה תינוקת של יולדת אחרת

אמא צעירה בבית החולים 'לניאדו' שבנתניה, קיבלה תינוקת שאינה שייכת לה.

סיפורי החלפת התינוקות נמצאים בראשה של כל יולדת. בדרך כלל, הם נתפשים כדמיוניים וכחסרי קשר למציאות החיים העכשווית.

אך בנתניה זה קרה. אם צעירה שילדה בת בשעה טובה, ביקשה שיביאו אליה את התינוקת ממחלקת תינוקות אל מחלקת היולדות כדי להאכילה.מתנדבת קבועה בבית החולים נענתה לבקשה ואכן הביאה את התינוקת אל מחלקת היולדות.

בטעות, במקום למסור את התינוקת לאם, היא מסרה אותה ליולדת אחרת באותו חדר, שילדה כמה ימים קודם לכן, בניתוח קיסרי. האישה הרימה וחיבקה את התינוקת, אך מיד הבחינה שהתינוקת לא שייכת לה. התינוקת שהביאה האחות הייתה גדולה יותר מבתה-שלה, שנולדה כמה ימים קודם לכן בניתוח קיסרי, לחרדתה גילתה שאכן זאת אינה התינוקת שלה.

אחת האחיות במחלקה, שנכנסה לחדר, ראתה את המתרחש, היא הבינה כי נעשתה טעות, וכשבדקה את צמיד הזיהוי שעל יד התינוקת, מסרה אותה לידי האם הנכונה, ששכבה במיטה הסמוכה והתנצלה בפניה.

אחת מקרובות המשפחה של היולדת סוברת כי מדובר במחדל, היא אינה מבינה כיצד הוחלפה התינוקת כאשר יש צמיד זיהוי. בני המשפחה מקווים כי משרד הבריאות יחקור את האירוע ויטפל בו. לטענתם, כבר אירע לפני מספר חודשים מקרה שבו אם הניקה תינוקת שאינה שלה.

תגובת בית החולים "לניאדו" שבנתניה: "קיבלנו לידנו את פרטי המקרה. עריסה עם תינוק שזוהה בתינוקיה הוגשה בטעות לשכנתה של היולדת, אבל האחות הבחינה מיד בטעות. אנו מתנצלים על אי-הנעימות שנגרמה לרגעים ספורים ומאחלים להורים ולתינוקת- בריאות‭." ‬

תמונה ראשית – פלאש 90

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה אתם מנפחים את הסיפור…
  דבר נורמלי בהחלט שיכול לקרות בכל מקום, ובפרט בשעת לחץ. בסה"כ ניתן לגלות את הטעות על אתר, הרי היו צמידים. זה לא שלקחה את התינוק הביתה או שאפילו הניקה אותו בטעות. אז מה הביג דיל?

  יהודי |
  הגב
 2. לא צריך לעשות כזה עסק, היתה טעות קטנה, ממילא בצמיד הזיהוי היו מגלים זאת מיד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב