מי מטרפד את 'יוזמת השלום' בין ש"ס ליחד?

יוזמת השלום, הנגידים שסגרו את הדלתות, והמאבק הפנים מפלגתי: בנו של נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב יעקב כהן ניסה להביא ליוזמת שלום בין ש"ס ליחד, בדרך הוא נתקל ב"רגליים קרות" מצד גורמים אינטרסנטים שניסו לטרפד את יוזמת השלום שהלכה והתגבשה. { תככים בש"ס}

הקרע בהנהגת ש"ס נמצא כרגע בנקודת אל חזור. כשנה וחצי לאחר הרחבתה של מועצת החכמים שהורכבה טלאים על גבי טלאים, העסקנים, הפעילים, ויותר מכל: חברי המועצת של תנועת ש"ס דורשים תשובות מספקות לגבי תפקידם והשפעתם במועצת החכמים –שתפקידה לקבל הכרעות דרמטיות כפי שנוהגים חברי המועצת של אגודת ישראל ודגל  התורה בעניינים העומדים בראש סדר היום הציבורי, כגון: העבודות בשבת, בעיית הרפורמים ועוד כהנה וכהנה.

מאז הורחבה מועצת החכמים ישנה תחושה אצל חברי המועצת כי כל תפקידם הוא יותר סמלי ופחות מעשי כמו תפקידו של נשיא המדינה מול ראש  הממשלה.  "האם כל תפקידו של נשיא המועצת זה רק להיות רשום במודעות?", תוהה בכיר בתנועה.

ממש מתחת לפני השטח בתנועת ש"ס מתנהלת מלחמה של ממש בין הניצים: בנו של נשיא המועצת חכם שלום כהן, יעקב כהן  שיוזם פיוס בין ש"ס לתנועת  יחד שבראשה עומד  אלי ישי, בנתיים  ללא הצלחה יתרה.

בכדי להבין את  עומק השבר בתוך התנועה, ניקח אתכם כמה חודשים אחורה, לפני מספר חודשים יצאו בכירים בש"ס למסע גיוס כספים למוסדותיהם, אותם בכירים נתקלו לראשונה בפנים זעופות של גבירים לא מעטים שסירבו לתרום למוסדותיהם "והראו" להם את הדלת.

בחלק מהמקרים  נשמעה טענת הגבירים שתהו 'מדוע מחרימים את הגר״מ מאזוז והגרש״מ עמאר?, התופעה שבה על עצמה כמה וכמה פעמים, והמנהיגים הרוחניים של ש"ס  היו חסרי אונים. בשלב הזה נכנס לתמונה  בנו של חכם שלום, יעקב כהן  שהחל בהליך של קירוב מול הגרש״מ עמאר שליט״א בתקוה שבהמשך יצליח לקרב גם את הגר״מ מאזוז שליט״א ובכך ירגיע את הרוחות בציבור הספרדי, ובעיקר אצל פתחי נדיבים.

כמידי יום היו  שומע הרב יעקב כהן עוד עוד פניות מצד מנהלי מוסדות שחזרו ארצה עם כיסים ריקים, כסף למוסדות, אין. בנו של חכם שלום החליט בשביל מוסדות התורה לשים את הפוליטיקה בצד, שכן חייב הוא לדאוג למוסדותיו.

בתווך, הכאוס בין חברי המועצת הלך וגבר. כך למשל, חבר המועצת הרב הגאון רבי משה מאיה לא יכול היה להתאפק והביע את תיסכולו מחוסר המעש של המועצת, "זה מועצת?",  תהה, והמשיך "הרי שנה וכמה חודשים לא ישבנו לא נשאלנו לא כלום", אמר בכאב לידידו,  "היה את סערת  הכותל הרפורמי, משבר חילולי שבת, וכלום, אמר ולא יסף. מטבע הדברים, דברי חבר המועצת  עשו גלים ועוררו תסיסה  בקרב יתר חברי המועצת .

בנתיים , בגזרת השלום הספרדי, העסק החל והתחמם, וככל שהתקדם, נתקל הרב יעקב כהן ב"רגליים קרות" מצד גורמים אינטרסנטים  שניסו לטרפד את יוזמת השלום שהלכה והתגבשה.

הסיפור הוא רק בחיתוליו, ונדמה כי בימים הקרובים יצופו טענות נוספות על המתרחש בתוככי התנועה.

גורם בש"ס עמו שוחחנו מזים את הטענות לגבי אי שיתופם של חברי המועצת בהחלטות " שקר וכזב", הגיב, "חברי המועצת מעורבים בכל החלטה ונציגי הציבור מקטן ועד גדול פוקדים את בתיהם ומתייעצים איתם בכל החלטה".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קללת דרעי זה לא רק ספר זה מציאות לא הצבעתם שס קללתם עצמכם ועם ישראל וזכרו של מרן ע"ה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מררררררררררררררררן

  רררררוצים לקחת לי את הכסא שלקחתי ממך בכח ומישי הצדיק

  אני מררררגיש שקיצי קררב ובא עוד לפני הכלא המאיים עלי

  נוכלוף דרעקי הגוסס |
  הגב
 3. יעקב כהן הוא מחבל מהפלג הירושלמי הוא לא קשור לשס וספק אם אי פעם הצביע שס…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אשר מדינה מנהל מטה ההסברה של שס –

   אפיקורוס ועז פנים!
   חצוף, ממזר ובן הנידה!

   תעזוב אותנו לנפשנו ותגלוש ב- YNET ומעריב

   אל תטמא לנו את האתר
   לא ננוח ולא נשקוט על כבוד התורה
   לך לרפורמי דרעי וחבריו ועזבו את הרבנים בשקט

   מחאה וזעזוע |
   הגב
 4. בוקר טוב וטוב שהרבנים שם התעוררו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב