התכנית של טראמפ: "כך אבלום את דאע"ש"

בצל הירידה בסקרים, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב הציג את תכניתו למאבק בטרור: "הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש, נבלום את דאע"ש יחד עם ישראל. ננהג בקיצוניות".

המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ  הציג  במסיבת עיתונאים שערך אמש (שני) באוהיו את תוכניתו הצבאית לבעיית דאע"ש.

בין היתר,הציע טראמפ כי יערוך שאלון למהגרים שיברר את עמדותיהם האידאולוגיות, ובו שאלות הנוגעות לחופש הדת, שוויון ועוד.

בנוסף, מתכוון טראמפ  גם לבחון פעילות של מהגרים ברשתות החברתיות וקשרים משפחתיים וחברתיים – כל זאת במטרה לבחון האם המהגר תומך בערכיה של ארה"ב . "אנו נביס את הטרור האסלאמי, אבל לא נביס אותו עם עיניים עצומות" אמר המועמד שמקרטע בסקרים ועקץ את הנשיא אובמה. "יש לנו נשיא שלא יכול להגיד את המילים עצמן. מי שלא יכול לראות את העובדות לא יכול להיות נשיא".

הגיע הזמן לשים את טעויות העבר מאחורינו ולתכנן מסלול מחדש", אמר טראמפ והתייחס לישראל. "נעבוד על בלימת האסלאם הקיצוני עם החברה הטובה שלנו ישראל וא-סיסי ממצרים. חייבים למגר את האיום הזה".

"רק מי שמאמין בערכי ארה"ב ייכנס לשטחה"

לפי טראמפ הוא ישתף פעולה עם רוסיה במלחמה מול דאע"ש משום שגם לרוסיה בעיות חמורות עם האסלאם הקיצוני. "ממשל תחתיי ישתף פעולה, יחנוק את המקורות הכלכליים, יפסיק את הגיוס שפורח. חייבים להפסיק את זה. אי אפשר שהאינטרנט ישמש ככלי גיוס, צריך לחתוך את הגישה של ארגוני האסלאם לאינטרנט", הוסיף.

טראמפ התייחס לתיפקוד ממשל אובמה ואמר כין. "עסקת הגרעין נותנת לאיראן, המממנת הגדולה ביותר של הטרור, דרך לנשק גרעיני".

טראמפ המשיך והטיח בנשיא אובמה כי נאם נאומים גרועים והוביל להקמת דאע"ש, אז הפנה את האש לכיוונה של יריבתו הילרי קלינטון. "היא החליטה החלטות גרועות אחת אחר השנייה", אמר. "ההחלטות שהביאו לעליית הטרור וארגונים כמו דאע"ש – אין לה את הכלים להנהיג את האומה שלנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.