התלמידות נפרדו: "העולם הפסיד"(גלריה)

אלפים ליוו למנוחות את המחנכת לאה מלמוד ע"ה בת ה-60 קרבן אוטובוס המוות קו 402 אמש. תלמידותיה מסמינר דרכי רחל של הרב מנדלסון נפרדו בדמעות. בעלה הרב נפתלי שלמה ספד לה: "ביום שנולדת בת, העולם הפסיד ראש ישיבה גדול". הבעל הוסיף: "איך אחתן את ילדינו בלעדייך". {תיעוד כואב}

אלפים ליוו למנוחות את המחנכת לאה מלמוד ע"ה בת ה-60 קרבן אוטובוס המוות קו 402 אמש. תלמידותיה מסמינר דרכי רחל של הרב מנדלסון נפרדו בדמעות. בעלה הרב נפתלי שלמה ספד לה: "ביום שנולדת בת, העולם הפסיד ראש ישיבה גדול". הבעל הוסיף: "איך אחתן את ילדינו בלעדייך".

מוקדם יותר ליוו רבים למנוחות את הבחור החשוב יעקב מאיר חשין ז"ל שגדל באחרונה בבית סבתו בשכונת מאה שערים בירושלים ולמד בכולל של חסידות ברסלב.

לוויה נוספת הייתה של הבחור ישראל וינברג ז"ל היה תושב ירושלים, ועשה דרכו באוטובוס בדרך לחתונת בן דודו. לדברי חבריו, וינברג "תמיד אהב לעזור לזולת והיה עם חיוך על הפנים". הלווייתו נערכה בבית הלוויות שמגר להר המנוחות, שם הובא למנוחות.

הלוויה נוספת הייתה של לוי יצחק אמדדי ז"ל, רק בן 17. לדברי מכריו, אמדדי "היה בחור עדין, צנוע ואהוב על כולם. הוא הקפיד על כבודם של אחרים וכולם העריכו אותו בחזרה. כשהישיבה לא הייתה מסודרת, הוא נהג להחזיר כל ספר למקום", הוסיפו.

הלוויה נוספת הייתה של חנה פשה פרנקל בתו של האדמו"ר מביאלה אוסטרובא וכלתו של האדמו"ר מבוטושאן – גם היא מירושלים – נסעה באוטובוס לצד בעלה מרדכי שנפצע קל בתאונה ויצא במיוחד להשתתף בהלוויתה.

ההרוג השישי הוא אהרן מרדכי כהן, שזוהה רק מספר שעות לאחר התאונה לאחר שתעודת הזהות שלו נמצאה במשטרה. הלוויתו יצאה מישיבת באבוב בבני ברק לעבר ירושלים.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.