התמונה שיכולה להצית אינתיפדה: שגריר ארה"ב הצטלם על רקע בית המקדש

בצל המתיחות הביטחונית ברחוב הפלסטיני, שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן צולם כשהוא מחייך על רקע תמונה מעובדת של ירושלים ועליה מתנוסס בית המקדש

בצל המתיחות הביטחונית ברחוב הפלסטיני, שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן צולם כשהוא מחייך על רקע תמונה מעובדת של ירושלים ועליה מתנוסס בית המקדש, ללא כיפת הסלע. השגריר, ביקר בבני ברק במכון אחיה המסייע לילדים הסובלים מקשיי למידה, ויו"ר הארגון העניק לו במתנה את התמונה הענקית שעליה התנוסס בית המקדש. התמונה שתיעד הכתב החרדי ישראל כהן, עוררה סערה, ויכולה להגיע אפילו לתגובות זעם ברחוב הפלסטיני שכיפת הסלע נחשבת בעינו כסמל הכי קדוש בישראל.

עם זאת, גורם בשגרירות אמר לוואלה! NEWS כי השגרירות דרשה מהארגון להתנצל "על כך שמישהו מהצוות שלהם הציג התמונה השנויה במחלוקת הזו במהלך הביקור". הגורם הוסיף כי "מדיניות ארצות הברית ברורה לחלוטין: אנו תומכים בסטטוס קוו ב אל-חרם א-שריף, הר הבית".

הנהלת ארגון אחיה הוציאה הודעה בה הם מבקשים להתנצל בפני שגריר ארה"ב בישראל מר דוד פרידמן ושגרירות ארה"ב בישראל.

איש צוות מטעם ארגון אחיה הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר.

ברצוננו להודות לשגריר מר דוד פרידמן ואנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור באחיה כדי להאיר  את עבודה החשובה שמשנה חיים שאנו עושים.

"לצערנו, כל אירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנחנו רוצים שוב להודות לשגריר על הזמן שלו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע".

צילומים: ישראל כהן – כיכר השבת

צילום: ישראל כהן – כיכר השבת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.