התמונות שעשו את 2018 בעולם

הרגעים של 2018: כתבי החוץ של כאן חדשות בוחרים את תמונת השנה הלועזית

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ""קחו דקה למחשבה''' כנסו

  רבותיייייייי בכל הנוגע לחוק הגיוס, ועל השנאה שמתפשטת בנו ואוכלת בנו כל חלקה טובה. האם מישהו חושב שאין באמת סכנת גיוס? דהיינו סכנת שמד וזימה…. האם היהדות הרחדית לא צריכה להילחם על כל נפש מישראל? דהיינו בנים ובנות… ממתי נהיינו כאלו רופסים?

  החילונים תמיד בודקים מה הקו האדום אצלנו, ושם הם מציבים את קו המלחמה. כשהם ראו שאצלנו עניין הגיוס הוא בנפשנו, הם לא העזו לחוקק חוקים כאלו. כשהם רואים פשרנות והסכמות, הם מגדילים את התיאבון בהתאם. האשמה תלויה במי שפתח להם את הדלת, והראה להם שניתן לקחת את החלשים. הם לימדו אותם שיש מקום לפשרנות, ועכשיו התור שלהם לקחת את המושכות לידיים ולהחליט מי כן ומי לא. מכם ובכם – איני מעמיד שונאים אלא מכם עצמכם. וכפתגם העולם: מה שאדם יכול לפגוע לעצמו, עשר שונאים אינם יכולים.

  והגאון ישראל מרנן ורבנן הצדיק הגאון ר' משולם דוד הלוי סאלאווייציק שליט"א אמר ש"מצוה גדולה לעשות הכל להרעיש עולמות נגד הגזירה הנוראה של גיוס הבנות בארץ ישראל שכל גדולי הדור הקודם פסקו על זה יהרג ואל יעבור" וביקש למסור בשמו דברים אלו.

  קחו דקה למחשבה. שניה של חשבון נפש אמיתי, עם עצמכם, לאן התדרדרנו??? לאן? לאן? לאן??? המלחמות הפנימיות הן 'העתק הדבק' מדויק ממה שהיה בזמן החורבן, שכלל ישראל התפלג בתוכו, וככה נגרם החורבן, כמבואר בחז"ל.

  קחו דקה למחשבה |
  הגב