התנאים הקשים של הרב פינטו בכלא

בוואלה נחשף גם סדר יומו של הרב פינטו, בבוקר הרב מתפלל תפילת שחרית, לרוב ביחידות בשל חשש עם התחככות עם אסירים שיידבק במחלות זיהומיות, הוא כמעט ולא אוכל, ולא רוצה בביקורים. { מרק נמס בכוס – ובידוד }

הרב יאשיהו פינטו, מנהיג קהילת 'שובה ישראל', שמרצה את עונש שנת המאסר שנגזר עליומקדיש את רוב שעות היום לכתיבת ספרי קודש חדשים ולבדיקות רפואיות – כך דווח באתר וואלה.

בוואלה נחשף גם סדר יומו של הרב פינטו, בבוקר הרב מתפלל תפילת שחרית, לרוב ביחידות בשל חשש עם התחככות עם אסירים שיידבק במחלות זיהומיות.

אחד האסירים, ששהה במרכז בחודשים האחרונים מספר לוואלה כי, "מי שמתקרב אליו או יוצר אתו מגע מיותר עלול לספוג דוח משמעתי".הרב  פינטו יוצא מהתא לתפילות במניין בית הכנסת בשבתות בלבד, כך למשל,  בחג השבועות שמע את קריאת התורה ועשרת הדיברות וחזר לתא תחת מעקב ופיקוח צמוד של אנשי שב"ס.

לאחר שחרית, בשעה 7:00 הרב פינטו מתייצב לבדיקת מדדים ובדיקת לחץ דם ראשונה. . 10:00 זו שעת הביקורים. "עד היום הגיעו לרב רק אחיו והוריו", אמר מקורב לרב. "הרבנית לא מגיעה בשל מצבה הנפשי ובעקבותיה גם בנו יואל טרם ביקר אותו".

, איש העסקים אדוארדו אלשטיין ביקש לבקר את הרב, אך הוא סורב. כמו גם  שר הדתות דוד אזולאי מש"ס.

לדברי המקורב לרב, הוא "העביר בקשה לבקר אותו בכלא ונענה בשלילה. הרב לא רוצה שתהיה תחושה שהוא זוכה ליחס מועדף. הכלא עבורו זה זמן להתקדש בלימוד ובעבודת השם".

 

מאז נכנס הרב פינטו לכלא הוא השיל קילוגרמים רבים ממשקלו. מתמונות שיש ברשות וואלה! NEWS מחתונת אחיו שהתקיימה בערב חג הפסח נראה כי הרב פינטו חלש, תשוש ורזה מאד. גם מהמחלה וגם מכך שהוא אינו אוכל את האוכל של הכלא. בימי השבוע הרב מסתפק בארוחת בוקר קלה, בצהריים הרב נמנע מאכילה של המנה הכשרה למהדרין שמספק שב"ס ואוכל מרק "נמס בכוס", ובערב פרי וירק בלבד. 

בשעה 12:00 מקיים הרב פינטו את שיחות הטלפון הקבועות עם שלושה מבני משפחתו. בשיחות הוא מקבל עדכונים שוטפים על מה שמתרחש בקהילתו בארץ ובעולם ומבקש לעיין עבורו בספרי קודש שאין לו בכלא. בנוסף לכך, בני המשפחה מקבלים מהרב את הטקסטים שהוא כותב בזמן שהותו בכלא לצורך ספרים חדשים שחיבר. שלושה חודשים אחרי שנכלא, יצא כבר לאור ספר פירושים שחיבר הרב על מזמורי תהילים. חסידי הרב אומרים כי פינטו כתב במקביל שלושה ספרים נוספים, בהם גם סידור ובו פירושים של קבלה מעשית ואת רוב שעות היממה בכלא הוא מקדיש לכך.כמו כן הרב יוצא מידי יום למרפסת, הוא מצולם 24 שעות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.