התנגדות לביקור האפיפיור בכותל: "סמל הטומאה"

התנגדות נרחבת לביקורו המתוכנן של האפיפיור בכותל: רב הכותל והמקומות הקדושים דורש שלא לערוך את הביקור בשעות הבוקר "היות שזה יפגע בתפילות ובטקסי הבר-מצווה המתריימים במקום", ואילו גורם בהנהלת הכותל תקף: "איך יכול להיות שהאפיפיור, שהוא סמל הטומאה, יגרום לביטול התפילות במקום?!"

חודש לפני ביקורו של האפיפיור בישראל, מביעים גורמים בהנהלת הכותל התנגדות לביקורו של האיש חשוב ביותר בעולם הנוצרי בשריד בית מקדשנו, כך מדווח הבוקר יהודה שלזינגר ב'ישראל היום'.

ע"פ הדיווח, בימים האחרונים נערכו כמה פגישות בין אנשי הכותל לבין המשטרה וכוחות הביטחון המופקדים על אבטחת האירוע. בכותל מתנגדים לקיומו של הביקור בשעה 8:00 בבוקר, היות והוא יפגע במתפללים. מבחינתם, גם קיום הביקור בשעה 9:00 או 10:00 בבוקר הוא בלתי מתקבל על הדעת, משום שאז מתקיימים אירועי בר המצווה המסורתיים.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ' אמר: "ביקור האפיפיור לא יכול לבוא על חשבון המתפללים או חוגגי בר מצווה. יש למצוא פתרון ולערוך את הביקור בלי לפגוע במתפללים. רחבת הכותל לא יכולה להיסגר אפילו לא לרגע אחד בגלל הביקור".

אנשי הכותל טוענים עוד כי גם בביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בכותל, לא בוטלה תפילת הנץ בכותל.

"יש משמעות גדולה מדי לכך שבגלל שהאפיפיור, שהוא סמל הטומאה, מגיע, לא יוכלו מתפללי הנץ שמתפללים שם באופן קבוע מאז יום שחרור ירושלים בכל יום, בקיץ, בחורף, בשלג, כבר עשרות שנים להתפלל שם", אמר גורם בהנהלת הכותל.

הגורם הוסיף: "אי אפשר לדחות את הביקור בשעה מכיוון שאז מתקיימים טקסי בר מצווה ועד היום כבר נרשמו כמאה משפחות. אנחנו צופים שעוד 50 משפחות יירשמו וגם להן אי אפשר להשבית את השמחה בגלל האפיפיור".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הציונות של ממשלת ישראל מתכננת למסור לידו של האפיפיור שהוא סמל הטומאה את הבעלות על הכותל ר"ל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ב י"א אב נסגר הכותל לכשלוש שעות וניתן היה רק לצאת מהשער העליון וזאת בגלל ביקור של ברצלונה והשחקן מסי שהגיעו עם אוטובוס כמעט עד לרחבה התחתונה כשמאות עומדים עם אחוריהם למקדש וזועקים מסי מסי, אוי לאותה חרפה
  לא שמענו אז שאיכפת למישהוא, אלא ראיתי כמה רבנים ושמעקרס שהצטלמו איתו.
  לעולם לא אשכח את הביזוי הנורא של הכותל.
  והאמת היא שהכותל כבר מזמן הפך למקום שבשעות היום ובפרט בימי שני וחמישי שומר עיניו ונפשו ירחק ויבוא בערב עם כל אנ"ש
  אוי לעיניים שכך רואות.
  האם שווה כל השיפור הגשמי במקום בתמורה להפיכתו למרכז תירותי שאתה מרגיש את עצמך תייר בין שלל גויים ופריצות?

  שי |
  הגב