"התנהלותו של אריה כהן עמדה לו לרועץ"

חבר מועצת ראשל"צ החרדי מאיר עקיבא ל'אקטואליק': "אני לא חשוד, אני רק עזרתי לאנשים". בדבריו הוא מאשים את חברו לשעבר לסיעה, אריה כהן, אותו הוחלט אמש להעמיד לדין. כל הפרטים

אתמול הודיעה המשטרה על כוונתה להעמיד לדין את סגן ראש העיר ראשון לציון, אריה כהן מש"ס, ואת חבר המועצה מאיר עקיבא, על עבירות שנוגעות בטוהר המידות. הבוקר אומר חבר המועצה החרדי מאיר עקיבא ל'אקטואליק': "אין לי כל קשר לחשבוניות כאלה ואחרות ולא נחקרתי על כך. הפעלתי מדריכות לטהרת משפחה ודרשתי את תקציבן מהעיריה וגם מחבר המועצה מש"ס אריה כהן. לבסוף לא הסכימו לשלם את כספן בעבור חודשיים עבודה. כשלא הסכימו, פרשתי מהקואליציה בעבור נושא זה ונושאים נוספים, ואני נקי".

מוקדם יותר פרסם עקיבא פוסט, בו הוא מאשים את חברו לשעבר במפלגה אריה כהן:

"בהמשך לפרסום התקשורתי מאמש בדבר המלצת המשטרה להעמיד אותי לדין והמלצה להגיש נגדי כתב אישום, ראיתי לנכון לומר כמה מילים בנושא.

כפי שנוכחנו לגלות כי בפרשות לא מועטות שפורסמו לאחרונה, נמצאה המשטרה מבוקרת קשות על ידי בית המשפט הן לעניין הליכי החקירה והן לעניין העמדה לדין לגופה.

זאת, שעה שלעיתים מוגישים כתבי אישום במקרים שאין בהם ולא כלום ובטח שלא התגבשות כלשהי לכדי עבירה חלילה.

לגופם של דברים, המדובר היה בעשייה פוליטית בה הובלתי את נושא טהרת המשפחה והעמדתי נשים לצורך פרסום טהרת המשפחה והנגשת הנושא לציבור החילוני והדתי תוך העלאת המודעות אליו.

לצורך כך, ביקשתי כנבחר ציבור להעמיד תקציב כלשהו לנושא זה מתוך תקציב הפעילות החרדית.

יחד עם זאת, מר אריה כהן וגזבר העיריה, היו אלה שלא אישרו את קבלת התקציב לנושא זה וסירבו בכל תוקף לשלם לנשים שעשו פעילות כזו במקוואות בחברה ובקהילה.

לפיכך, ממילא בנושא זה לא התקבל כל תקציב או תשלום לא לידי ולא לאף אחד/ת אחר/ת.

באותו מועד, נדהמתי לגלות כמה מר אריה כהן, כנציג ציבור חרדי מסרב לשתף ולתמוך בפעילות יקרת ערך זו, כאשר התנהלות זו עומדת לו לרועץ ומוכיחה כמה החלטותיו נובעות מעניינם שלא הולכים בקנה אחד עם רוח ההלכה היהודית.

אני מצהיר כבל עם ועדה, כי גם בבחירות הבאות שבע"ה אבחר להיות נציג הציבור – אעמול שוב ושוב לצורך קיומה של פעילות זו ופעילויות נוספות כאלה.

אני רואה בערך הטהרה ערך נשגב כאבן בוחן של היהדות וסמל ניכר בעם ישראל. ובכל מחיר, גם ללא תקציב ובהתנדבות אני מתחייב להתמסר לה.

למשטרה אין כל שמץ של ראיה כנגדי היות מעולם לא קיבלתי תקציב בנושא זה בפועל. ומעולם לא היה ניסיון לקבל תקציב אישי חלילה או בכלל, שלא כדין.

הכל נעשה בשקיפות כנה בהתאם לדין, שגם אותה פעילות בסופו של יום לא הוכרה על ידי העיריה ועל ידי מר אריה מחזיק תיק תרבות חרדית, ולא קיבלנו כל תקציב בעדה.

כולי תקווה כי גם במקרה זה, המשטרה והפרקליטות ישכילו שלא להעמיד לדין לשאו.

יתרה מכך, ככל ואעמוד לדין, אני בטוח בכפותי כמו שהשמש תזרח בבוקר"…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.