התנהלות נכונה במקרים של תאונות עבודה

תאונות עבודה הן נפוצות יותר מכפי שנהוג לחשוב ולכן הכנו עבורכם מדריך להתנהלות נכונה במקרים אלו.

מהן תאונות עבודה?

תאונת עבודה היא אירוע לא מתוכנן, אשר גורם לנזק לעובד במהלך מילוי תפקידו, במהלך שעות העבודה, במסגרת פעילות מטעם העבודה או בדרכו אל או ממקום העבודה. תאונות עבודה עלולות לגרום לנזקים שונים ולהוביל לתוצאות חמורות יותר או פחות ועל כך נרחיב מיד.

השלכות התאונה

למרבית התאונות, ולא רק אלו המתרחשות במסגרת העבודה, יש השלכות מסוגים שונים על הנפגע. הן יכולות להיות פיסיולוגיות, הן יכולות להיות נפשיות והן יכולות להיות משולבות. יחד עם זאת, דבר אחד משותף לכל הסוגים והוא אבדן כושר העבודה למשך תקופה מסוימת, שיכולה להיות קצרה, ארוכה ואפילו לצמיתות.

התמודדות כלכלית

מלבד הקושי הנפשי והפיסי, שנוצר כתוצאה מהתאונה, ישנו קושי נוסף והוא הקושי הכלכלי בעקבות אובדן ההכנסה של הנפגע. השינוי במצב הכלכלי קורה בדיוק בתקופה, בה ישנן הוצאות רפואיות וגם ירידה בהכנסות של הקרובים של הנפגע, המלווים אותו ותומכים בו ולכן נקבע בחוק, שנפגע בתאונת עבודה זכאי לקבל פיצוי כספי בגין אבדן כושר העבודה באותה תקופה מסוימת וזוהי אחת הסיבות העיקריות לכך, שחשוב להתנהל נכון.

כשהתאונה מתרחשת

התנהלות נכונה עם תאונות עבודה מתחילה ממש בסמוך לתאונה עצמה. ראשית, במידת הצורך יש להתפנות באופן מידי לבדיקה וטיפול בבית חולים וחשוב לא לסרב להתפנות. זאת, משום שלעתים חומרת המצב מתבהרת בשלב מאוחר יותר ואז ניתן לטעון, שהנזק לא נגרם מהתאונה עצמה. כמו כן, במידה ואתם מתבקשים לחתום על טפסים ומסמכים, לא מומלץ לעשות זאת, מפני שבסמוך לתאונה, הנפגע הוא נסער ולכן קשה לחשוב בבהירות.

אם כן, במידה ונפגעתם בתאונת עבודה, התפנו לבדיקה וטיפול באופן מידי ואל תחתמו על שום דבר וכמו כן, עדכנו את בני המשפחה שלכם במצב, על מנת שיוכלו ללוות אתכם וגם לדאוג לאינטרסים שלכם לאורך כל הדרך.

תהליך הטיפול

כל טיפול, שכל אדם מקבל, מתועד. תיעוד זה הינו חשוב לשם הגשת התביעה נגד חברת הביטוח, המבטחת אתכם ואת המעסיק וכמו כן, גם הביטוח הלאומי. לכן, חשוב שתדאגו שכל מסמך רפואי יהיה בידיכם וכך תוכלו להשתמש בו בעת הצורך לשם הוכחת הנזק שנגרם לכם כתוצאה מהתאונה.

חשוב להבין, שמקרים של תאונות עבודה הם נפוצים למדי ולכן המערכת המשפטית מכירה אותם היטב ולכן עליכם להיות מוכנים וערוכים בהתאם גם כן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.