התנועה לאיכות השלטון נגד מאיר פרוש

בגל"צ נחשף הבוקר כי סגן שר החינוך טרם חתם על הסכם ניגוד עניינים בנוגע לטיפול בעיר אלעד שבראשה עומד בנו {ניגוד עניינים}

התמהמהות מכוונת? על אף שנבחרי ציבור מחויבים לחתום על הסכם ניגוד עניינים בכל הקשור לגופים וסוגיות בהם יש להם קשר אישי, סגן שר החינוך, מאיר פרוש, טרם חתם על הסכם כזה באשר לעיר אלעד – זאת למרות שעברה כמעט שנה מאז כניסתו לתפקיד.

גורמים שונים מציינים כי החתימה על ההסכם מתרחשת ע"פ רוב זמן קצר לאחר המינוי, ואילו במקרה של פרוש הענין נגרר חודשים ארוכים.

הצורך של פרוש לחתום על ההסכם האמור נובע מעובדת היותו של בנו, ישראל, ראש העיר באלעד.

"לא יעלה על הדעת שחבר הכנסת פרוש חתם על הסדר לניגוד עניינים. כנראה שיש לו סיבות וטעמים טובים למה הוא לא עושה כך. מאידך, אני גם מזדעק על זה שמבקר המדינה לא דרש ממנו להגיש את הדוח הזה", אמר יו"ר התנועה לאיכות השלטון.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "חוות הדעת בעניינו של סגן השר מצויה בשלבי גיבוש. בנוסף, השבוע העברנו הנחיות ליועצת המשפטית של משרד החינוך בעניין האופן בו על סגן השר לנהוג בתקופת הביניים".

ואילו מטעמו של סגן השר פרוש נמסר: "סגן השר נזהר ונמנע מלעסוק בנושאים שיש בהם חשש לניגוד עניינים. חבר הכנסת פרוש העביר טיוטה של הסכם ניגוד עניינים, אך הוא עדיין אינו נחתם. לאחרונה התקבלה טיוטת חוות דעת מהיועץ המשפטי לממשלה, וסגן השר הודיע שהוא מבקש לדון באחד הנושאים שעלה שם בשנית. כפי שיורו לו כך יעשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.