התנועה שהציבה את הפסל לרה"מ: "שמח שהזדהת עם תושבי דרום תל אביב"

ראש תנועת דרך חיים הרב יצחק גינזבורג אשר הציבה את פסל הזהב של נאור פונה במכתב לרה"מ נתניהו : "שמחתי לראות שהבעת הזדהות עם המצוקה של תושבי דרום ת"א"

הרב יצחק גינזבורג ראש תנועת דרך חיים, אשר הציבה ביום חמישי את פסל הזהב של מרים נאור מול בימ"ש העליון פונה היום במכתב לרה"מ בנימין נתניהו.

המכתב מגיע על רקע התייחסותו של נתניהו אתמול במהלך סיור בדרום ת"א למחאת הפסל של נאור שיזמה תנועת דרך חיים, "אם רוצים למחות יש דרך יותר טובה מלעשות איזה פסל, זה לא ראוי" אמר נתניהו.

את מכתבו פותח הרב גינזבורג בהתייחסות לסיורו של נתניהו בת"א "שמחתי לשמוע שבביקורך אתמול בדרום תל-אביב הבעת הזדהות עם המצוקה של תושבי המקום, תוך הבנה שהגורם המפריע לתיקון הוא בית המשפט העליון אשר כופה את דעתו על העם היהודי ומונע חקיקה משמעותית בנושא המסתננים (ובעוד הרבה נושאים).

עלינו לדאוג לשלום עמנו, הן במישור הגשמי והן במישור הרוחני, כמו שנאמר "ויהי דוד עושה משפט וצדקה לכל עמו". " כותב הרב.

בהמשך מתייחס הרב לצורך בתיקון מערכת המשפט "תיקון יסודי בהנהגת העם הוא לייסד את מערכת המשפט על הערכים הנצחיים של תורת ישראל ולפי המשפט העברי – "ציון במשפט תפדה". לרוב עם ישראל יש אמונה בה' ובצדקת תורתו, ועל יסוד האמונה הזו נוכל לפעול יחד להפוך את המדינה שלנו למדינת היהודים כחזון עמנו במשך כל שנות הגלות. לכל הפחות, יש לדאוג שהמיעוט לא ישתלט על הרוב כפי המצב הקיים היום."

בנוסף קרא הרב לנתניהו להשקיע בחינוך לערכי התורה "יש להשקיע הרבה יותר ממה שמשקיעים היום באיכות החינוך במדינה, חינוך המכיר בערכה היחודי של תורת ישראל, הן מבחינת היושר השכלי והן מבחינת היושר המוסרי."

לסיום התייחס הרב לחודש אלול ולימי התשובה ולחשיבות לעשות תשובה ציבורית שתביא לגאולה "בימים אלו של חודש אלול, עליהם נאמר "אני לדודי ודודי לי", הקב"ה מעניק לנו כוח מיוחד לעשות תשובה ולתקן את דרכינו, לא רק במישור הפרטי אלא גם במישור הציבורי הכללי, תשובה ציבורית להנהגת העם בדרך הטוב והישר. וכדברי הרמב"ם "כבר הבטיחה תורה שסוף ישראל לעשות תשובה בסוף גלותם – ומיד הם נגאלים", במהרה בימינו, אמן." חותם הרב את מכתבו.

הרב גינזבורג, תושב כפר חב"ד הידוע בספריו ושיעוריו הרבים, הוא ראש תנועת דרך חיים – תנועה הפועלת למימוש החזון של מדינה יהודית. הצבת פסל הזהב של נאור בוצעה כחלק מקמפיין שמנהלת התנועה בחודשים האחרונים תחת הכותרת "די לדיקטטורה של בג"צ".

"בג"צ והנשיאה נאור מנותקים מהעם. על אף שמדינת ישראל היא כביכול מדינה דמוקרטית, נמצא היום השלטון בפועל בידי ביהמ"ש העליון וזאת מבלי שאי פעם נשאלה דעתו של העם בעניין. בג"צ נטל לעצמו סמכויות לא לו במה שמכונה, ובצדק, "מהפכה" (חוקתית). בג"צ מתערב פעם אחר פעם בהחלטות נבחרי הציבור, השבוע זה חוק המסתננים, בפעם הבאה זה יהיה חוק ההסדרה וחוקים נוספים." הסבירו בדרך חיים את הסיבה למחאה, "כמו בכל דיקטטורה חשבנו שגם בישראל ראוי שיעמוד פסל של השליט ברחובה של עיר. הגיע הזמן שנבחרי הציבור יתעוררו, אנו קוראים לרה"מ, לשרים ולחברי הכנסת, שהשבוע התבטאו כנגד פסילת החוק, במקום לפזר הבטחות, ופתרונות מקומיים לבעיות העולות משלטון בג"צ, לחתור אחת ולתמיד לטיפול שורש אשר יסדיר את יחסי בג"צ והכנסת" הוסיפו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.