"התנזים" לישי: "בוגד" • בש"ס נערכים לשובו של דרעי

סיור בחירות ראשון של יו"ר "ביחד" אלי ישי וח"כ יוני שטבון בשוק מחנה יהודה • ישי: "ביחד ורק ביחד העם יהיה איתנו" • קריאות "בוגד" נשמעו ברקע • בש"ס נערכים לחזרתו של דרעי.

יו"ר תנועת יחד העם איתנו, ח"כ אלי ישי, והמדורג שני ברשימה, ח"כ יוני שטבון, סיירו לפני זמן קצר (שישי) בשוק מחנה יהודה. השניים התקבלו בחיבוק חם של תמיכה גדולה מרוכלי השוק ובעלי החנויות שאיחלו בהצלחה לתנועת יחד, "העם איתנו" בבחירות.

במהלך הסיור, מספר נערי "תנזים" קראו לישי: "בוגד". אך הקומץ  הורחק בידי האבטחה שהייתה  במקום.

ח"כ ישי אמר במהלך הסיור: "השטח בוער, אנחנו מקבלים גלים גלים של אהבה. לא נקבול על השנאה, נוסיף אהבה. לא נקבול על החושך, נוסיף אור. לא נקבול על הפירוד, נוסיף אחדות. ביחד, ורק ביחד העם יהיה איתנו".

ח"כ שטבון אמר במקום: "אי אפשר להישאר אדישים לבשורת האחדות שאנחנו נושאים. דתיים, חרדים ומסורתיים בע"ה ובכוח האהבה הגדולה שאנחנו מקבלים מהשטח נתרגם את הבשורה הזאת גם ביום הבוחר".

בתוך כך, בש"ס נערכים לחזרתו של אריה דרעי לתפקיד יו"ר המפלגה וממשיכים בקמפיין נגד ההתפטרות.

בצהריים (שישי) כבר פורק האוהל שהוקם מול ביתו בשכונת הר נוף בירושלים. "ההתפטרות של דרעי מהכנסת ומראשות ש"ס היתה חלק ממהלך טקטי, הבוקר זה כבר הרבה יותר ברור והוא צפוי לחזור בימים הקרובים", אומר גורם במפלגה את מה שלרבים מהציבור כבר ידוע.

כאמור, גורמים בש"ס מבטיחים כי כבר שבוע הבא צפוי להודיע יו"ר ש"ס המתפטר, אריה דרעי, על שובו לשורות המפלגה ולתפקידו כיו"ר. זאת, לאחר ששלשום הגיש את מכתב התפטרותו מהכנסת, שבצעד דרמטי הוביל להתפטרותם של חברי המפלגה.

הסיבה לשובו המפתיע של דרעי היא ככל הנראה "התגייסות מוחלטת" של רבנים למאמצים להשיבו לפוליטיקה, כפי שדווח לאחר המשבר שפקד את המפלגה בשבוע שעבר, ובו הובהר לדרעי כדברי חברי מפלגתו שבלעדיו "ש"ס קורסת".

אמש הגיעו מאות בני אדם למאהל חדש שהוקם מחוץ לבתי דרעי והרב עובדיה וקראו לדרעי לחזור בו מהודעת ההתפטרות מראשות ש"ס. כבר אז גברה ההערכה כי אם יחזור, הרי שהדבר יקרה אם וכאשר יקבל "כוחות" מהציבור וממנהיגי הישיבות.

דרעי עצמו שוהה בצפון יחד עם רעייתו, אך בשיחת טלפון אמש אמר לאוהדיו במאהל "התנזים" כי "הזעקה שלכם מגיעה עד הצפון. אני אוהב אתכם ומבטיח לכם: לא שכחתי את מה שאמר מרן, לפני שנפטר בבית החולים: 'אריה, אני מבקש ממך להמשיך לדאוג לבניי העניים והאביונים'.

"אנחנו נמשיך כולם ביחד, אני אתכם", הוסיף דרעי וביקש ממאות הבחורים לשוב ללימודיהם בישיבות ולא לעמוד בחוץ כדי שלא יצטננו מהקור. "אני מבקש מכם לסגור הערב את המאהל ולחזור לישיבות וללמוד תורה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אל תכתבו שדרק יחזור, הוא בכלל לא התפטר מראשות שס, שזה העיקרר. הוא סך הכל התפטר מהכנסת, שבין כה וכה עוד חודששיים היא מתפזרת.

  רק בעלי אינטרס קראו לא שלא יתפטר, אבל העם, המצביעים של שס, כולם אומרים שבשביל שס, דרעי צריך ללכת הבייתה. הוא רק הורס את שס.

  תראו דרעי עשה קולות שהוא עוזב, וכבר שס עולה בסקרים.

  מי שמקשיב למרן, ומי שהוא רוצה בהצלחת עם ישראל, תורת ישראל, ואררץ ישראל. מצביע יחד בראשות גדול הדור, הספרדי האמיתי, הרה"ג מאיר מאזוז שליט"א.

  תלמיד מרן |
  הגב