סוער בישיבת 'חדרה': "בעטו באבא שלי"

חדרה סוערת: עימותים פרצו בין תלמידי הישיבה במקום לשכן המתגורר בסמוך לישיבה "הוא מתנכל בקביעות לאברכים ותלמידי הישיבות ולא נותרה לנו ברירה אלא להשיב מלחמה", טוענים בישיבה. ואילו בתו של השכן טוענת: "מקללים את משפחתי, בעטו באבא שלי ושברו לנו חפצים" {התנכלות?}

סערה פרצה בימים האחרונים בישיבת 'כנסת יצחק' בעיר חדרה בעקבות עימותים שפרצו בין תלמידי הישיבה לשכן המתגורר בסמוך לישיבה. בחדרה מציגים שתי גרסאות. לטענת תלמידי הישיבה שכן המתגורר בסמיכות מתנכל בקביעות לאברכי ותלמידי הישיבות מה שהביא לתגובה חריפה מצד תלמידי הישיבה קריאות גנאי בסמוך לביתו, בת השכן טוענת: "קוראים למשפחתי בקללות, בעטו באבא שלי ושברו לנו חפצים".

בתו של חיים פדלון לשעבר קצין משטרה המתגורר בסמוך לישיבת 'כנסת יצחק' בחדרה כתבה אמש בדף הפייסבוק שלה כך: "אני גרה ברחוב הסיגלית בחדרה, ברחוב שלי יש ישיבה. בשבתות האחרונות קוראים למשפחה שלי בקללות ,צועקים לנו שאבס,זורקים ביצים ואבנים.בשישי האחרון קרעו לנו את כל הגלגלים באוטו".

על פי דבריה: "היום מוקדם בבוקר,בערך בשעה 5, שמענו בום מחוץ לבית. קמנו בבוקר וגילינו שקשרו חוט לדוד שלנו על הגג,ומשכו אותו מלמטה, אבא שלי (חיים פדלון),הלך לדבר עם הרב בישיבה כדי להפסיק את המקרים האלו, אחרי 10 דקות אמא שלי ניגשה לישיבה כי היא ראתה שאבא שלי לא חוזר. אמא שלי מצאה את אבא שלי שוכב על הרצפה 20 אברכים מסביבו בועטים בו ומנהל הישיבה מצלם, הוזמנה משטרה,מנהל הישיבה ואבא שלי נסעו לתחנה".

"אחרי שעתיים אחי חזר הביתה וגילה שחרדים שגרים לידנו שברו את הגדר,נכנסו לפרגולה,הוציאו את הטלוויזיה שהייתה בפרגולה מהמקום,ניפצו אותה,גנבו את הממיר והלכו, אני ואחותי הגענו הביתה.אחרי שעה,יצאנו החוצה וראינו שהדביקו לנו שלטים על השער ועל האוטו הם לא מתכוונים להפסיק עם זה עד שנברח מהרחוב אחרוני החילונים". כך כתבה הבת.

אולם בקרב תלמידי הישיבה מציגים גרסה שונה לחלוטין השופכת אור על המאבק המתחולל במקום: "שכונתנו, שכונת שלמה היא שכונה שלווה אשר מהווה סמל של שכנות טובה בין חרדים לחילונים, הישיבה והחרדים הרבים המתגוררים בסביבות הישיבה חיים באחווה מזה שנים רבות".

https://vimeo.com/158145774

הם ממשיכים: "הכל היה טוב ויפה עד שמר חיים פדלון יצא לפנסיה, מאז הוא הולך בטל ומסתובב מחוסר תעסוקה במשך ימים ארוכים, הוא החל למרר את חייהם של שכניו ותלמידי הישיבה".

"הנ"ל קנה את ביתו, בשעתו, בזול, מתוך ידיעה שחצרו גובלת עם קיר דירת מגורי תלמידי ישיבה. ואכן תלמידי הישיבה קבלוהו במאור פנים ואף ערכו לכבודו את טקס חנוכת הבית בשמחה, ומאז תלמדי הישיבה המתגוררים בסמיכות אליו שומרים על כבוד והדדיות מזה שנים רבות (כ-17 שנה). כאמור, כל זאת עד שמר פדלון יצא לפנסיה מוקדמת מתפקידו במשטרה".

"בעבר, לפנות בוקר אחד תלמדי הישיבה קמים לריח שריפה חריף ומזהים כי רכבו של פדלון עולה בלהבות וכדרכם של שכנים טובים מיד ניסו לסייע בכיבוי של הרכב הבוער, והוא בטיפשותו ובנכלוליותו הפנה אצבע מאשימה כלפי תלמדי הישיבה, דבר שהסתבר לאחר מכן כעלילת שווא… כאשר מפקד תחנת חדרה דרש להעיר את מנהל הישיבה משנתו כדי לאתר חשודים כביכול, לאחר חקירה קצרה הסתבר שהשורפים הם חלק משונאיו הרבים שצבר לו בעבר, כאשר במסגרת תפקידו במשטרה נהג להרע לאזרחים על לא עוול בכפם".

"פדלון הנ"ל מסתובב רוב שעות היום בשעמום טוטאלי ובפנים חורשי רעה ומנסה להתנכל לתושבי השכונה בכל דרך אפשרית, באגרסיביות וברמה ירודה להפליא, תלמידי הישיבה מתקשים להתרגל לקללות והגידופים אשר נאמרים כלפיהם על ידו בכל מפגש סתמי ברחוב, גידופים שבושה להעלותם על הכתב מפני כבודם של הקוראים הנכבדים, דברי נאצה המזכירים תקופות אפלות בהיסטוריה היהודית, ואף ירד לרמה מתועבת כאשר ללא כל בושה הכניס לתוך חצר התלמידים חומרינ תועבה".

"בשבוע שעבר סיפר אב לילד בכיתה ב' בבי"ס יסודי כי בנו חזר מביה"ס מפוחד מאוד לדברי הילד פדלון שיסה את כלבו בו ובחבריו, צילם אותם וקילל והם ברחו לביתם, ראוי לציין כי פדלון הלז יצר בעבר קשר רגשי עם נער תלמיד ישיבה תושב העיר ואף הזמינו לביתו העניק לו כספים ומתנות, וזאת במגמה גלויה להסיתו נגד הוריו וחינוכם, ולאחר שהטרף כבר היה בידו – הוא סחט אותו רגשית וגרם לניתוק קשה בינו לבין הוריו, למרבה הצער מקרה זה הסתיים באסון כשהנער שם קץ לחייו בצורה טראגית. עצוב, עצוב מאוד".

את דבריהם הם מסיימים: "כתושבים הרואים את הדברים מן הצד, צר לנו מאוד על ניסיונותיו החוזרים ונשנים להעכיר את האווירה ואת האחווה בשכונה – אך אנו לא ניגרר לפרובוקציות. ואם כל כך גרוע לו בשכנותנו שימצא שכונה אחרת שעונה על צרכיו הנפשיים".

יצויין, כי ישיבת 'כנסת יצחק' בחדרה התפלגה לפני מספר שנים בהוראת גדולי ישראל, הזרם המרכזי עבר לישיבת 'תורה בתפארתה' ואלו בישיבה נותרו בחורים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' הקיצוני בתוך המגזר החרדי זה המזוהה עם 'העדה החרדית' ואשר יוצא מפעם לפעם להפגנות נגד המיינסטרים החרדי.

56dde84113ed55351

56dde8180fae4d9d

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חיים פדלון בלי קשר לדת או דתיים נשכת את אח שלי פגעת בו ובעתת בו ועל זה אין מחילה!!! על פגיעה בנער על לא עוול בכפו!

  AUY |
  הגב
 2. חיים פדלון תסגיר את עצמך למשטרה אתה חשוד באלימות! ותעשה טובה לתושבי חדרה

  יצחק אלון |
  הגב
 3. מוטי סגל מתקשה להיות עיתונאי מקצועי וחייב לרייר את שינאתו לישיבה בסוף הכתבה ללא כל קשר לנושא הנדון בכתבה….יצאת חובבן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • חיים פדלון נשכת את אח שלי. בעתת בו ופגעת בו על לא עוול בכפו! אני נגד אלימות אבל בעד הגינות. אני מבקש לפרסם את תמונת הפצוע מהמכות של מר פדלון! אפשר לחפש את זה בגוגל ושוב פעם אני נגד אלימות בכל צורה!!! אבל גם קורא לפדלון תפסיק את ההסתה הפרועה שלך!!!!!!!

   יצחק אלון |
   הגב