התעלומה נפתרה? "רון ארד עונה ומת ב-1988"

דיווח בלבנון: אזרח לבנוני החשוד בריגול לטובת ישראל העיד במהלך משפט כי יש לו מידע מוצק על כך שרון ארד מת ב-1988 כתוצאה מעינויים.

תעלומת רון ארד נפתרה?כותרת בעיתון הלבנוני "דיילי סטאר" מדווחת על כך שיתכן ותעלומת רון ארד נפתרה, על פי עדותו של אזרח לבנוני החשוד בריגול לטובת ישראל, יש לו מידע מוצק על כך שרון ארד מת ב-1988 כתוצאה מעינויים.

במהלך משפט שמתנהל בבית דין צבאי בביירות נגד חמישה אזרחים לבנונים, שנאשמים כי שיתפו פעולה עם המוסד הישראלי. טען אחד מהם בעדותו להגנתו כי מסר לישראל מידע שגוי על רון ארד תמורת כסף, אך הוסיף כי כעת הוא מוכן לספר את הפרטים הידועים לו.

"ב-1988 הייתי חבר בזרוע הצבאית של המפלגה הסוציאלית-לאומית בסוריה", אמר מואפיד ק. בעדותו. "יום אחד קיבלתי טלפון ונאמר לי שקבוצת צעירים מחזיקה באדם כלשהו". לדבריו, הקבוצה ניסתה לתחקר אותו אך לא הצליחה בכך. "הוא ידע הרבה שפות", סיפר. "כשפנו אליו בערבית הוא ענה בצרפתית, כששאלו בצרפתית הוא ענה בספרדית, כשדיברו איתו באנגלית הוא השיב בצרפתית".

על פי עדותו, הוא הורה לצעירים לקלח אותו ולהלביש אותו בבגדים נקיים, אולם לשאלת השופט השיב כי אינו זוכר אם העצור לבש באותו זמן מדי טייס. הצעירים לקחו את העצור לעיירה סמוכה, וזמן קצר לאחר מכן נודע לעד כי העצור מת.

"הם סיפרו לי שהוא נכנס לשירותים ולא יצא משם זמן רב. כשנכנסו לבדוק מה קורה איתו, מצאו אותו ללא רוח חיים", אמר בעדותו "ברור שהמוות נגרם כתוצאה מתשישות ומעינויים, כי כך התנהלו החקירות". לדבריו, רק לאחר מותו הבין כי מדובר בנווט השבוי רון ארד.

"ב-1998 קיבלתי הודעה מהקצין הממונה עליי, שטען כי כלי התקשורת במדינה החלו לפרסם תמונות של ארד ומידע אודותיו", הוא שיחזר. "חזרתי לבסיס כדי לברר איפה הוא נקבר". בשלב זה, הלכו אל קברו של העציר והוציאו את עצמותיו כדי לאמת את זהותו".

 

לדברי העד, הוא החליט לקבוע פגישה עם נשיא לבנון בזמנו, אמיל לחוד, כדי להעביר לו את המידע שבידו בנוגע לגורלו של רון ארד. בנקודה זו החליט השופט לעצור את הדיון, שהמשיך להתקיים לאחר מכן בדלתיים סגורות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.