התפילות התקבלו: 'שער התלמוד' לא תהרס

בית המשפט העליון הוציא צו זמני לעיריית בני ברק לעיכוב פינוי ישיבת ״שער התלמוד״ ובכך הנחיל מפלה לראש העיר זייברט

ניצחון זמני: בית המשפט העליון הוציא צו זמני לעיריית בני ברק לעיכוב פינוי ישיבת ״שער התלמוד״. כזכור מוקדם יוצר היום דיווחנו בפרסום ראשון על סכנת הסגירה המיידית שמרחפת על ישיבת שער התלמוד עם למעלה ממאתיים תלמידים בשל סכסוך בין ראש הישיבה הרב ברוורמן לבין ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט.

בישיבה התקיימו במהלך היום עצרות תפילה לביטול הגזרה, גורמים בישיבה חששו מאוד מפסק הדין היום ואמר שהסיכויים המשפטיים נמוכים כיוון שהשטח הוא של העירייה ובמשך חמש עשרה שנה שעיריית בני ברק היתה מעניקה את האישורים הדרושים להמשך השהייה של הישיבה בקרקע.

לפני שעה קלה, כאמור, הוציאה השופטת בבית המשפט העליון הגברת ברק ארז צו עיכוב פינוי לעירייה עד לקבלת החלטה אחרת.

תגובת עירייה בני ברק ל׳אקטואליק׳ כפי שנמסרה על ידי אברהם טננבוים שם טוענים כי ״בשעתו נתן גורם עירוני (לא ועדת הקצאות ולא מועצת העירייה) לישיבה זו שימוש בזמן מוגבל, אך כאשר הסתיימה התקופה, הנהלת הישיבה סירבה להחזיר את השטח.

בעקבות זאת, פנתה הנהלת הישיבה לבתי משפט במסגרות שונות, וכל הפניות נדחו במסגרות המשפטיות. כעת, פנתה הישיבה שוב בערעור לביהמ"ש, והעירייה שלחה את תגובתה המשפטית. בכל הפניות לבתיהמ"ש נקבע כי להנהלת הישיבה אין כל זכויות במתחם.

בעירייה מדגישים כי ״להנהלת הישיבה גם הוצעו פיתרונות חלופיים שנדחו על ידה. במסגרת החלטות ועדת ההקצאות העירונית, המורכבת מעורכי דין, אדריכלים ורו"ח, נכתב לגבי בקשת הנהלת "שער התלמוד", כי קיים פס"ד חלוט לפינוי העמותה מהמתחם, השולל מן המבקשת כל זכויות במתחם, ואשר קובע כי העמותה עשתה במקרקעין שימוש שלא כדין (השכירה שטחי ציבור לקבלת רווחים באופן פרטי). פסק הדין דוחה גם את יתר טענות העמותה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.