התפללו: הגר"נ קרליץ הובהל לבית החולים

הגר"נ קרליץ (92) פונה בדקות האחרונות עקב קוצר נשימה לביה"ח מעיני הישועה. התפללו: רבי שמריהו יוסף ניסים בן בתיה לרפו"ש

בדקות האחרונות הובהל מרן הגר"נ קרליץ שליט"א (92) לבית החולים מעייני הישועה, זאת לאחר שחש בקוצר נשימה. בשל קוצר הנשימה, פונה הרב בניידת טיפול נמרץ לבדיקות בביה"ח מעייני הישועה.

משפחתו ביקשה מהציבור להרבות בתפילה עבור רבי שמריהו יוסף ניסים בן בתיה.

בשנים האחרונות סובל הגר"נ קרליץ, מגדולי הדור ומהפוסקים הבולטים בדור, מחולשה, ממעט לקבל קהל ונמצא רבות אצל בנו, הרב מרדכי קרליץ, לשעבר ראש עיריית בני ברק, המטפל בו במסירות נפש.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מכתב חיזוק ללייקווד - לראש הישיבה שליט"א - ולבני הישיבה.

  מכתב חיזוק ללייקווד – לראש הישיבה שליט"א – ולבני הישיבה.

  מכתב חיזוק לליקווד. מאת ראש הישיבה הגאון הגדול רבי ברוך שמואל הכהן דויטש שליט"א, אליו הצטרפו שאר גדולי התורה, במכתב חיזוק לראש ישיבת לייקווד הגאון הגדול רבי אריה מלכיאל קוטלר שליט"א, זאת אחרי שגורמים פוליטיים שונים באמריקה, תקפו את ראש ממלכת התורה ברבים, ובזו אותו, [וידוע שהמלבין פני חבירו ברבים אין לו חלק לעולם הבא] על כך שמעז להיות חרד ולדבר על מה שקורה והמצב הקשה של שמד ממש בארץ ישראל

  לפניכם המכתב המלא:
  לכבוד מעלת ידידינו הדגול והמפורסם הגאון הגדול מוהר"ר
  רבי מלכיאל קוטלר שליט"א, ראש ישיבת לייקוד נ.ז.

  אחר דרישת שלומו הטוב באהבה רבה,

  הננו בזה לחזק את ידיו ולהודות מאד, על אשר יצא ומחה נגד הרדיפות הנוראות כנגד ציבור בני התורה בארה"ק המגיעות עד כדי פיקוח נפש ממש, ההולכים בדרכו של רבנו מרן הצדיק הגאון הגדול רה"י הגר"ש אויערבאך זצוק"ל. שכידוע הלך בדרכו המובהקת והסלולה שהנחיל מרן רשכבה"ג רה"י הגרא"מ שך זצוק"ל ואיננו מבינים איך אפשר לצאת נגד ההולכים בדרכם, ולהכחיש את הרדיפות הנראות לעין כל, ולהכחיש את הגזרות הנוראיות המאימות ח"ו להכחיד את עולם התורה, והיו לא תהיה.

  ובזה הננו לגלות דעתנו לכת"ר שליט"א בביאור העניין. כידוע לפני שלושים שנה בזמן הקמת דגל התורה, שלח מרן הגרא"מ שך זצוק"ל מכתב בכדי להקריאו בפני באי הקונוושן, במכתב לא היה שום רמז לאיזה מחלוקת, ובכל זאת לא נתנו אותם אנשים, וכן יו"ר אגודת ישראל דאז להקריא את המכתב, מחשש ממתנגדי מרן הרב שך זצוק"ל.

  כמדומנו שהתשובה לכל הדברים היא אחת. מרן הרב שך זצוק"ל מינה להדיא את מעכ"ג שליט"א להיות ראש וראשון בישיבת ליקווד, וכן הקים את תנועת דגל התורה, ומרן הגר"ש אויערבאך זצוק"ל הקים את "בני תורה" על מנת להמשיך את המסורת שקיבל, וכל אלו שתמיד היו נגד מרן הרב שך זצ"ל הם אלו שתמיד ימחו במי שמסמל את המשך דרכו. ולכן רק חזק ואמץ.

  "מינאי מוקירו כערכו ברוך שמואל הכהן דויטש".

  הגאב"ד הגאון הגדול רבי צבי פרידמן שליט"א הוסיף וכתב: "הנני מצטרף להנ"ל, בהערכה מרובה לכב' הגאון הגדול ראש ישיבה דלייקווד שליט"א, ובברכה שאל תירא ואל תחת. והקב"ה יפעל בעזרתכם לקדש שם שמים.

  כמו כן הצטרפו וחתמו על המכתב, עמוד ההוראה הגאון הגדול רבי עזריאל אוירבעך שליט"א, הגאון הגדול רבי אשר הכהן דויטש שליט"א, והגאון הגדול ר' אליעזר הלוי דינר שליט"א.

  חיזוק לליקווד |
  הגב
 2. הצילו בני ברק בוערת הצילו הצילו

  ישנו פרוייקט הרסני מבית "אחוות תורה" של דוד לייבל, שבימים אלו מתגבש, ושמו "אברטק". הצילו בני ברק בוערת הצילו הצילו הצילו בני ברק בוערת הצילו הצילו.
  זהו לא פרוייקט כמו שדוד לייבל מיתמם שהפרוייקטים שלו נועדו לדאוג ללימוד התורה בקרב העובדים לפרנסתם, אלא זה פרוייקט שנועד באופן ברור ומצוהר להוציא אברכים מהכוללים פשוטו כמשמעו.
  הפרוייקט הוא בצורה של "כולל" כביכול, עם 'סדרים' ולימודי מחשבים במקביל. סדר א' בבוקר, ובסדר ב' לומדים מחשבים… פותחים עבור זה בית-מדרש מיוחד, רכשו ספריה מלאה עבור כך (מעדות של בעל החנות ספרים שרכשו ממנו – הוא הראה לי את הקבלה ע"ש אברטק)
  יש ראש-כולל, זה מיועד דווקא לאברכים, הלימודים חינם, ועוד מקבלים על הכולל 1500 ש"ח. איום ונורא!

  אחרי תקופה קצרה של פרסום, שככל הנראה לא מספיק צבר תאוצה,
  פתאום מופיע אותו הפרוייקט בדיוק, בעלוני הפרסום, עם בסה"כ "שינוי השם" מ"אברטק" ל"הייטק"
  ו… עם אישור מהר' מנדל שפרן היינו הרב המתיר חפירת קברי ישראל בית שמש!!!
  איך יתכן? איך יתכן שפרוייקט להוצאת אברכים מתוך הכוללים בפיתוי ובמלכודת איומה של מעטפת אברכית כביכול, יקבל אישור מדיין רשמי ומוכר???
  מי שבידו לפנות אל הר' שפרן ולטפל בעניין, נא לעשות זאת בהקדם!

  הצילו בני ברק בוערת הצילו הצילו |
  הגב